Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ariston Ariston t2-LLS 23MI - uruchamia się i cały czas działa iskrownik

wosoj 14 Kwi 2014 18:58 2880 3
  • #1 14 Kwi 2014 18:58
    wosoj
    Poziom 12  

witam
    Jestem posiadaczem pieca Ariston T2-LLS 23MI, piec od 2 dni zaczął wariować
    Włącza się, ale cały czas działa iskrownik, i po chwili piec się wyłącza i zapala się czerwona diod. Zauważyłem, że płomień gazu "pływa" . Wezwałem "fachowca", sprawdził sam iskrownik podmieniając na drugi, Po tej operacji stwierdził że uszkodzona jest płyta główna, bo "nie widzi" elektrody. Jestem elektronikiem, co prawda nigdy się nie zajmowałem takim piecem, ale może coś uda się naprawić. Przemierzyłem po ścieżce od miejsca podłączenia elektrody ale nic nie znalazłem :-( serwisant krzyknął mi za wymianę płyty około 900 PLN. Czy ktoś miał może podobny przypadek ? co może być przyczyną ? Czy to na pewno płyta ?

0 3
  • #2 14 Kwi 2014 20:08
    serwisant73
    VIP Zasłużony dla elektroda

Serwisant zmierzył jonizację? Wyczyść elektrodę jonizacyjną do błysku i umieść ją nad palnikiem tak, aby była w płomieniu.
    Co do samodzielnych napraw płyt, to tutaj kolega odpowiedzi nie znajdzie. Tego nie wolno robić! A że jest to forum stricte serwisowe, więc takie pytania są tutaj, delikatnie mówiąc, nie wskazane...

0
  • #3 14 Kwi 2014 21:07
    ol_an
    Specjalista - systemy grzewcze

99% że uszkodzona płyta :cry:. Typowe uszkodzenie dla kilkuletniej Moduli Aristona. Cena ok 700PLN do tego pewnie czyszczenie kotła, dojazd, może jeszcze wymiana panela izolacyjnego tylnego lub przedniego (pękają po paru latach) i dojazd do ciebie i mamy nawet ponad 900PLN. W takim przypadku zastanowił bym się nad nowym kotłem?

1
  • #4 16 Kwi 2014 19:05
    wosoj
    Poziom 12  

Rzeczywiscie uszkodzona jest plyta główna. Wymiana na inną sparawna pomogla . Dziekuje za pomoc

1