Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A6 C5 - Źle podłączone głośniki tylne i subwoofer ?

14 Kwi 2014 19:27 6057 2
  • Poziom 12  
    Witam,
    mam w Audi A6 C5 niefabryczne radio (Pioneer) oraz aktywny system tylnych głośników i subwoofer-a (nie BOSE). Wszystko gra bez zakłóceń, ale wydawało mi się, że słabiej grają przednie głośniki niż tylne, więc wyjąłem radio z kieszeni i przy okazji sprawdzania okablowania okazało się, że do tylnych głośników i subwoofera nie ma żadnego adaptera, dzięki któremu powinny one grać, a schemat połączenia wygląda tak, że przewody z oryginalnej kostki miniISO są podłączone bezpośrednio do wyjść tylnych głośników w kostce ISO:
    - wejście liniowe LR z miniISO do LR+ w ISO od radia
    - wejście liniowe RR z miniISO do RR+ w ISO od radia
    - masa wyjść linowych z miniISO do RR- i LR- w ISO od radia
    - sterowanie wzmacniacza +12V do niebieskiego kabla w kostce ISO od radia

O ile sterowanie wzmacniacza i wspólna masa może być tak podłączona, to wydaje mi się, że głośniki są podłączone w niewłaściwy sposób. Wygląda na to, że powinien być zastosowany jakiś konwerter LOW/HI Input....czy dobrze myślę ?

W takim razie jakim cudem to gra bez żadnych zakłóceń i czym może skutkować takie podłączenie na dłuższą metę ?

Z tego co się orientuję, są trzy możliwe rozwiązania:
    - można zrobić samemu taki konwerter z rezystorów, ale jakie dobrać wartości i czy same rezystory wystarczą ?
    - wejścia liniowe LR i RR podłączyć do wyjścia RCA w radiu
    - przywrócić podłączenia fabryczne i zastosować gotowy dedykowany adapter

Proszę o pomoc w wyborze najlepszego rozwiązania i odpowiedź na powyższe pytania.
  • Poziom 40  
    Nie trzeba adapterów.
    jacks_pl napisał:

Tak wystarczy jak nie ma zakłóceń i nic się nie stanie a poziom sygnałów wyreguluj fader-em.
  • Poziom 36  
    Ireneo napisał:
    Nie trzeba adapterów.
    jacks_pl napisał:

Tak wystarczy jak nie ma zakłóceń i nic się nie stanie a poziom sygnałów wyreguluj fader-em.

Bzdura - poziom z chinch jest za niski do audi !

Na allegro masz gotowe przejściówki pod audi.