Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen / C4 / Grand Picasso - Skorodowane gniazdo/złacze BSM - szukam schematu.

14 Kwi 2014 20:38 3936 6
  • Poziom 10  
    Witam.

Poszukuję schematu instalacji elektrycznej do mojego autka, chodzi mi konkretnie o BSM. Jeśli ktoś może mi udostępnić taki schemat to będę bardzo wdzięczny. Posiadam SEDRE i DOCBACKUP, ale niestety nie działami to tak jak powinno. Znacie może jeszcze jakieś programy, które zawierają schematy citroena, może Tolerance Data?

Problem jaki u mnie występuje to zapalające się światła mijania, światła zapalają się dokładnie po około 1 minucie i 15 sekundach po wyłączeniu auta. Znalazłem wodę w jednym z gniazd BSM, ale piny były tak skorodowane, że 5 jest już urwanych. Zakupiłem nowy BSM, ale niestety to nic nie dało. LEXIA daje jakiś komunikat o braku napięcia ze stacyjki w pozycji wyłączonej. Błąd jest zarówno na BSM jak i na BSI, ale nie pamiętam dokładnego brzmienia tego błędu.

Dane auta:
    - C4 Grand Picasso 2.0.HDi 136 KM, 2010r.
    - VIN VF7UARHJHAJ794044,
    - OPR 12365,
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 11  
    Kolego poradziłeś sobie jakoś z tym problemem. Mam teraz takiego samego
    pacjenta" podejrzewam awarie przekaźnika BSM jak go podłąze na stole bez obciążenia (żarówka)) wszystko gra i buczy. Po podłączeniu do auta po chwili zaczyna się dyskoteka z przodu. światła mrygają cyklicznie w środku słychać trzeszczenie przekaźnika
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 2  
    Mam to samo..dyskoteka z przodu..który to przekaźnik ??Citroen / C4 / Grand Picasso - Skorodowane gniazdo/złacze BSM - szukam schematu.

Wiem że górny po lewej od pompy paliwa jest..
  • Poziom 10  
    Jeśli chodzi o mnie to wymiana BSM nic nie dała. Oddałem auto do jakiegoś magika, który trzymał samochód prawie 2 miesiące. Auto zostało naprawione, ale niestety nie chciano mi powiedzieć co było nie tak. Poza tym problemem ze światłami nie można było się połączyć ze sterownikiem wspomagania - po usunięciu awarii to też było już ok.
  • Poziom 11  
    Przerobiłem już ten temat i to ostatnio nawet kolejny raz w innym aucie. 100% BSM był winny takiej dyskotece w obu moich przypadkach.
  • Poziom 2  
    Naprawiłeś BSM-a czy wymieniłeś na nowy ?jeśli na nowy to za ile ?
  • Poziom 11  
    nie nie na nowy, W jednym przypadku zakupiłem używany za 70zł + przesyłka, z dokładnie takim samym numerem.

W drugim przypadku mając ten poprzedni na części( bo zostawił mi klient) wydobyłem podobny przekaźnik i wymieniłem go - ulegał jak by "samo wzbudzeniu" w stanie spoczynku.

Oczywiście wcześnie dokładnie sprawdziłem że żadne sygnały sterujące nie docierają do przekaźnika (Trzeba wykluczyć najpierw inne możliwości załączenia świateł np. BSI, przełącznik świateł )