Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW touran 2011 - Świeci się kontrolka filtra cząstek i komunikat Sprawdź instruk

14 Kwi 2014 20:55 10866 3
  • Poziom 9  
    Witam. Zapaliła się kontrolka filtra czastek stałych i komunikat sprawdź instrukcję. Auto z 2011 roku 1.6 TDI przebieg 57000km. Czy jest możliwość zrobienia tego vcds? Jeśli tak to może ktoś z forumowiczów podpowie jak to zrobić. Naczytalem się już tyle o tych filtrach , że zgupiałem. Jedni piszą, że jest tam jakiś płyn itp. Sam już nie wiem. Najlepiej jakby ktoś podał procedurę jak to zrobić vcds krok po kroku lub coś podpowiedział w temacie. Może ktoś też miał identyczny problem. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam
  • Poziom 35  
    Odczytaj błędy ze sterownika silnika. Najlepiej Vcds-em to wtedy coś poradzimy.
  • Poziom 27  
    Diagnostyka nie zaszkodzi ,ale jeżeli świeci się tylko jedna kontrolka od dpf to sterownik domaga się pomocy w wypaleniu filtra i to jest w instrukcji.Potrzebny długi odcinek drogi,najlepiej bez skrzyżowań,jazda najlepiej na 4 biegu ok.2000 obr/min bez hamowań i gwałtownych przyspieszeń.Jak nie ma usterek w osprzęcie silnika to powinno się udać i kontrolka zgaśnie. Długosć takiej jazdy zależy od warunkow na drodze i bardzo szybka jazda wcale nie przyspiesza wypalania sadzy w dpf.
  • Poziom 9  
    Dzięki panowie. Vcds nie wykazał żadnych błędów, więc zadzwoniłem do kumpla co pracuje w serwisie VW. Powiedział to samo co kolega, więc przejechałem się dzisiaj ostrzej i kontrolka sama zgasła. Powiedział tylko, że te silniki tak mają jeśli się robi krótkie odcinki, to wtedy silnik jest niedogrzany, a w moim przypadku tak jest. Temat uważam za zamknięty.
    Dziękuje za pomoc.