Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Współpraca Multimedia Polska i routera TD-W8901G nie wychodzi

14 Kwi 2014 21:22 1872 11
  • Poziom 9  
    Witajcie,
    już od kilku lat korzystam z usługi dostarczania internetu oferowanej przez firmę Multimedia Polska. Dotąd pomijając prędkości chwaliłem ich sobie za szybki serwis i bezproblemowość. Niestety Panowie z Multimedii postanowili mi chyba uprzykrzyć życie, jestem aktualnie pod koniec (kolejnej) dwuletniej umowy, byłem w biurze multimedii w celu jej przedłużenia. Pani poinformowała mnie, iż przed podpisaniem kolejnej muszą przetestować moje łącze, sprawdzić jaką prędkość uciągnie. Zgodziłem się i pilnie czekałem na informację o wynikach testu, po dwóch dniach dostałem informację jakie prędkości są dla mnie dostępne. Uznałem to za dobry znak i postanowiłem w najbliższym czasie udać się do biura przedłużyć umowę. Może szczęśliwie jeszcze tego nie zrobiłem gdyż dzisiaj na żadnym z komputerów (podłączonych do routera) oprócz stacjonarnego, internet nie chce zwyczajnie działać, wyświetla się na nich (w przeglądarce) komunikat, iż 'dla mojego bezpieczeństwa' odłączyli inne urządzenia, dodatkowo zalecają podłączyć ich standardowy modem. Taki stan rzeczy jest dla mnie nie do zaakceptowania, jeśli nie będę mógł korzystać z internetu na wszystkich domowych komputerach rozwiązuję tą umowę, nie mam też zamiaru dopłacać za wynajem ich routera (haha...). Jednak przed jakimiś zdecydowanymi krokami, chciałbym się Was drodzy użytkownicy poradzić, czy mógłbym tę ich 'troskliwość' przy pomocy mojego routera (TP-LINK TD-W8901G) obejść, interesuje mnie tutaj w szczególności funkcja 'MAC clone'. Czy mogę tak skonfigurować ten router by Panowie z firmy Multimedia Polska w swoich DOSowych wydrukach widzieli tylko jeden komputer, nie zaś całą moją sieć? Jeśli nie to proszę o radę jaki stosunkowo tani router byłby w mojej sytuacji odpowiedni. Czy może lepiej poniechać tej denerwującej firmy i założyć internet w NetSystem?

Posiadam jak wyżej zaznaczyłem router TP-LINK TD-W8901G podłączony do niego kabel telefoniczny RJ11 (źródło), od routera RJ45 do PC + dwa laptopy i 4 telefony + drukarka korzystają po Wifi.

Dodatkowo posiadam modem (własność naszej kochanej Multimedii - od dawna nie podpinany) marki Thompson Speed Touch 330. Ma on takie samo wejście telefoniczne RJ11, wyjście to kabel USB, do modemu dołączone jego oprogramowanie 'Emil Junior'.

Z góry dziękuję za pomoc,
    Pozdrawiam! :)
  • Poziom 43  
    Ten router jest typowo na linię telefoniczną i niestety nie posiada funkcji klonowania mac adresu. Nie wiem jak routery innych firm. Próbowałeś go zresetować do ustawień fabrycznych i ponownie skonfigurować?
  • Poziom 9  
    Nie próbowałem, zrobię to jak tylko złapie trochę czasu.Skoro z tym nic nie wykombinuję to proszę o info jaki model by był dla mnie odpowiedni.
  • Poziom 43  
    Wszystko zależy od tego na jakiego dostawcę sie zdecydujesz. Jak pisałem wcześniej routery typu ADSL na linie telefoniczne nie mają opcji klonowania adresu mac. To posiadają sprzety z portem WAN.
  • Poziom 9  
    Powiedzmy, że zostaję z multimedią, da radę coś znaleźć, tak żebym miał na wszystkich urządzeniach dostęp do neta? :)

Dodano po 4 [godziny] 30 [minuty]:

Dzięki za chęci, na innym forum ktoś podpowiedział mi, że w ustawieniach routera należy włączyć funkcję MAC Spoofing i wpisać adres MAC komputera. Od momentu w którym to zrobiłem wszystko działa bez problemu. :)
  • Poziom 9  
    Mam jeszcze jedno pytanie czy taka antena: http://allegro.pl/pc83-antena-wifi-dookolna-12dbi-wys-41cm-rp-sma-i4083301826.html (PC83 Antena WIFI dookólna 12dBI wys. 41cm RP-SMA) pozwoli mi zwiększyć obszar który jest pokryty zasięgiem Wifi z mojego routera? Czy może szukać czegoś innego? Nie mam określonego szczególnego celu, zbliża się lato i przydałby mi się zasięg również kilkadziesiąt metrów koło domu, z poprzednich lat wiem, że internet tam łapałem ale rozłączało go i prędkość była bardzo słaba.

Pozdrawiam. :)
  • Moderator - Sieci, Internet
    Pamiętaj że antena to nie wzmacniacz i większy zysk będzie powodował że antena zawęzi swoje pasmo promieniowania (stanie się bardziej kierunkowa niż dookólna) co możesz subiektywnie odebrać jako spadek zasięgu. Ważne jest wtedy ustawienie routera względem urządzenia odbierającego. Niestety musisz zrobić to doświadczalnie. Druga sprawa to jakość anten które są sprzedawane na znanym portalu.
  • Poziom 9  
    Rozumiem, bardzo proszę o pomoc w znalezieniu jakiejś stosunkowo taniej, konkretnej anteny, niestety sam nie mam pojęcia jak taką rozpoznać, czym się kierować? :)
  • Poziom 9  
    Myślałem nad tym, jednak nie wiem czy jest to warte zachodu, podłączenie kolejnego routera = dodatkowe gniazdo zasilania + przez całą długość domu biegnące kable. Chodzi mi tylko o zwiększenie siły sygnału w miejscach w których on już jest. Czy w tym wypadku nie wystarczy tylko zmienić anteny?
  • Poziom 9  
    Ok dzięki, by to sprawdzić potrzebna mi jeszcze jakaś antena, więc ponawiam prośbę o pomoc w znalezieniu na allegro odpowiedniej. :)