Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alfa Romeo 156 1.8 TS - Pojawia się kontrolka wtrysku i obroty wariują.

14 Kwi 2014 21:41 3174 8
  • Poziom 9  
    Witam.
    Mam problem z moją Alfą Romeo 156 1.8 Twin Spark.

Jakiś czas temu zaczęła się dziwnie zachowywać na benzynie jak i na gazie.
    Mianowicie jak dostaje wysokie obroty (5-7 tys) to wskazówka obrotomierza zaczyna latać w górę i w dół do tego zaświeca się kontrolka od wtryskiwacza.
    Mechanicy rozkładają ręce.

Jako info zamieszczam:

Sonda Lambda Była wymieniana jakiś rok temu ale sprawdzałem wykresy na komputerze i sonda pracuje

Przepływomierz wymieniany był dwukrotnie wcześniej na przepływomierz z Alfy 1.4 i chodziło autko jako tako ale przestało gdy uszczelniłem wydech przed sondą, po czym wsadziłem odpowiedni taki jak ma być i nadal jest jak jest ale to już wina chipa i planowania głowicy. (trzeba poprawic program)

Dolot powietrza mam sportowy na stożku.

To tyle.
  • Moderator Samochody
    yamasuka2 napisał:
    Mianowicie jak dostaje wysokie obroty (5-7 tys) to wskazówka obrotomierza zaczyna latać w górę i w dół do tego zaświeca się kontrolka od wtryskiwacza.
    Skoro zaświeca się kontrolka, to jaki jest błąd? Pewnie coś z czujnikiem obrotów/fazy.

yamasuka2 napisał:
    nadal jest jak jest ale to już wina chipa i planowania głowicy.
    Jaki chip, na co chip w wolnossącym silniku?!?

yamasuka2 napisał:
    Dolot powietrza mam sportowy na stożku.
    To załóż fabryczny.
  • Poziom 9  
    Błędów nie pokazuje żadnych. A co do chipa to zmienione zostały mapy i z 140 koni było hamowane na 180 autko jeździło 2 lata bezawaryjnie
  • Moderator Samochody
    Jak się zaświeca kontrolka wtrysku to są błędy, co najwyżej sprzęt diagnostyczny nieodpowiedni

Tak na marginesie to jakoś nie chce mi się wierzyć w taki przyrost mocy w silniku n/a od samej zmiany map...
  • Poziom 9  
    Tematem nie jest Twoja wiara w moje mapy tylko co innego i chciał bym abyś rozważał temat rozmowy a nie moc.

Sprzęt jest dobry bo byłem u wielu ludzi i nikt sobie z tym nie poradził i nie sądzę by każdy miał nieodpowiedni sprzęt.

Może ktoś miał podobny problem i może coś doradzić bo ja już nie mam pomysłu na to
  • Poziom 39  
    Istnieje sytuacja gdzie mil będzie się świecił, a nie będzie błędów. Niestety, jest to uszkodzenie sterownika. Najpierw instalacja do sprawdzenia i zasilania, potem parametry live i dopiero diagnozowanie.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Co do kabli WN to mam nowe cewki sprawdzane używane zakupione bo miałem kiedyś popękane. Wszystkie listwy wporządku.

Musi być coś z tym sterownikiem.

Jak myślicie planowana była głowica 2 razy komora się zmniejszyła.
    Silnik miał zmieniane przed planowaniem mapy i podniesioną moc.
    Dodatkowo był dziurawy wydech przed sondą lambda po zaspawaniu nowego łącznika auto straciło moc. Ale efekt który opisywałem z obrotami i kontrolką pojawił się na kilka dni przed uszczelnieniem wydechu.
  • Poziom 9  
    Witajcie. Efekt chwilowo ustał sam. Odpaliłem samochód 3 dni temu i auto chodzi. Dziwna sytuacja bo może kogoś to naprowadzi na jakieś wskazówki dla mnie? Jednakże jak wcisnę ostro po gazie to czasem znów obroty szaleją.