Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

htc z710e - Urwana taśma od włączniks

14 Kwi 2014 22:10 1491 3
  • Poziom 9  
    Witajce,

jestem w ogromnym dołku, panowie.
    Dostałem Htc 710e "sensation" do sprawdzenia problemów z zasięgiem z wifi i bluetooth. Rozłożyłem telefon tak jak robię to zawsze, zatrzask po zatrzasku powoli podważając otwierakiem. Okazało się że telefon był wcześniej 1-2 razy otwierany i przy zatrzasku w okolicach kamery nagle odpadła taśma.
    Nie będę się tłumaczył bo znajomy i tak nie uwierzy że taśma mogła być naruszona wcześniej (zważywszy na jej umiejscowienie zaraz przy zatrzasku).
    Poratujcie Panowie. Sprawa jest mega pilna. Czy mogę cos zdziałać? Zrobić włącznik na krótko? Mam cały sprzęt do lutowania smd i doświadczenie, jednak nie wiem gdzie się podpiąć żeby coś wykombinować. Bez tego telefon jest uwalony na amen.

Bardzo proszę o pomoc.
    Pozdrawiam
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 34  
    Musiałbyś wlutowac się w płytę, ale w tym modelu nie ma specjalnie miejsca żeby dodatkowy kabelek puścić na górę, jak będzie za gruby to nie złożysz obudowy, a cienki zaraz się przerwie.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 9  
    Każdy patent będzie dobry. Mam cieniutkie kable i to całkiem mocne. Masz jakąś propozycję w którym miejscu mógłbym się wlutować?
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Pomiędzy złaczami głównej tasmy jest rząd chyba 4 pionowo ułożonych testpointów (albo z boku jednego z tych złączy) Zwarcie jednego z nich do masy powoduje naciśnięcie włacznika. Nie pamiętam który to ale powinien byc ciutkę większy od pozostałych. Musisz potestować.