Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Motorola T205- nie ładuje

elektrokiler 10 Apr 2005 20:42 1194 18
    elektrokiler
    Level 18  
    Problem jak w temacie. Co może być tego przyczyną ? Dodam, że padła ładowarka- tranzystor przebity i zener w obwodzie polaryzacji bazy. Po podłączeniu sprawnej telefon nie ładuje. Pozatym defektem wszystko jest sprawne, gniazdo ładowarki również. Pomocy!
    chemik_16
    Level 25  
    Witam
    mógł siąść bezpiecznik lub zener w fonie
    martocho
    Level 17  
    Wymieniłeś gniazdo ładowania ? , bo piszesz że sprawne .[/b]
    elektrokiler
    Level 18  
    Gniazdo jest całe, jestem pewien, że jest sprawne a fon nie ładuje bo padająca ładowarka coś mu rozwaliła, tylko co ?

Nie znam sie na telefonach, jak wygląda ten zener lub bezpiecznik w smd ?

Tylko niech mi nikt nie pisze, że jak sie nie znam to żebym sie nie dotykał bo ten fon jest już "spisany na straty". Potrzebny mi tylko wtedy jak udaje sie w niebezpieczne zakątki miasta bo wole stracić jakiś badziew niż Alcatela 735.
    martocho
    Level 17  
    Wymieniłem pare gniazd ładowania w Motorolach które były całe z oka a jednak .......nie działało ładowanie .
    elektrokiler
    Level 18  
    Ale ja będe sie upierał, że jest całe a uszkodzony jest jakiś p/p wewnątrz telefonu. Uszkodzenie gniazda jest uszkodzeniem mechanicznym, często zdarza sie, że telefon raz ładuje, pięc razy nie aż w końcu przestaje wcale.
    A w tym wypadku jest tak, że nigdy nie było problemów z ładowaniem aż któregoś pięknego dnia nagle nie ładuje i ładowarka ma po stronie pierwotnej uszkodzenie. Taki zbieg okoliczności moim zdaniem wskazuje na uszkodzenie elektroniki w telefonie.
    martocho
    Level 17  
    Ja próbuje podpowiedzieć opierając się na swoich doświadczeniach . A z tymi uszkodzeniami mechanicznymi i mało widocznymi okiem to różnie bywa ....... tzn. np. gniazdo ma zwarcie i co gołym okiem nic nie widać .
    elektrokiler
    Level 18  
    A jeśli byłoby sprawne to co mogło sie jeszcze uszkodzić ?
    martocho
    Level 17  
    Jeszcze jedno pytanie : kupiłeś nową ładowarkę czy naprawiłeś uszkodzoną ??
    elektrokiler
    Level 18  
    naprawiłem
    martocho
    Level 17  
    Albo tą naprawioną ładowarkę sprawdz na innej 208 , albo do Twijego fona podłącz ładowarkę sprawdzoną u kogoś innego .
    elektrokiler
    Level 18  
    Już na to wpadłem. Ładowarka jest sprawna.
    martocho
    Level 17  
    a sprawdzałeś gniazdo (jak pisałem wyżej ) czy niema zwarcia ??
    elektrokiler
    Level 18  
    Nie ma bo gdyby miało to po włożeniu wtyczki ładowarki zgasła by w niej dioda led bo jest równolegle do wyjścia.
    chemik_16
    Level 25  
    Quote:
    Nie znam się na telefonach, jak wygląda ten zener lub bezpiecznik w smd ?

bezpiecznik jest białego koloru , znajduje się gdzieś w pobliżu gniazda ładowania , a a zener jest czarny i znajduje się w pobliżu bezpiecznika
    zazwyczaj ma 3-nóżki (wygląda jak tranzystor :) , ale zdarzają się 2 (2-nożne ) zmostkowane :)
    znajde schemat płytki to ci powiem dokładniej :P

Dodano po 19 [minuty]:

oto one, ( na żółto ) możesz spr jeszcze inne elementy w poblizu
    elektrokiler
    Level 18  
    Jesteś pewnien, że tam jest ten bezpiecznik i zener ? To jakoś daleko od gniazda ładowania bo ono znajduje sie po przeiwnej stronie (na dole).
    chemik_16
    Level 25  
    Chyba masz racje , na drógiej stronie jest drugi bezpiecznik, troche mniejszy (nie zwr. uwagi :) ) jednak nie moge sie dopatrzeć zenerki, spr. te zwykłe diody prostujące ( małe czarne , z 2 nóżkami ) wzdł. gniazda , nie powiem dokładnie bo nie mam schematu elektronicznego :P
    elektrokiler
    Level 18  
    Jeśli uszkodziły się diody to są one raczej zwarte niż rozwarte prawda ?
    Nie chce mi sie ich wylutowywać...a jeśli są zwarte to do ich sprawdzenia nie trzeba ich wylutowywać.

Normalnie ten bezpiecznik powinien stanowić zwarcie ?
    chemik_16
    Level 25  
    jeśli dioda jest walnięta to nie przewodzi prądu, to samo z bezpiecznikiem :)
    jak masz miernik to spr normalnie bez wylutowywania, to samo z bezp