Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Profesjonalny sprzęt dla wokalisty.

14 Kwi 2014 22:48 1518 3
  • Poziom 8  
    Witam,
    poszukuję sprzętu dla siebie na scenę. Mam trochę pieniędzy, które mogę na ten cel przeznaczyć, ale wiadomo - profesjonalny sprzęt muzyczny jest bardzo drogi, a ja nie chce kupować ani badziewia ani zbędnych rzeczy, więc bardzo proszę forumowiczów mających wiedzę o pomoc.

Nie posiadam większego doświadczenia w użyciu profesjonalnego sprzętu. Ostatnio używałem tylko shure'a podpiętego pod mikser i było kiepsko, ale na próbach i badziewnych koncertach wystarczało. Jednak dla mnie to koszmar, męczy mnie taka jakość.

Jeśli chodzi o mikrofon to chyba zdecyduję się na zestaw Line6 XD-V55. Line6 jak to line6 trochę wali cyfrą, ale tego i tak nikt pod sceną nie słyszy, a z tego co wiem, na tle konkurencji jest wygodny, funkcjonalny i przyjazny w obsłudze.

Śpiewam w klimatach deathcore/metalcore, poza charczeniem mam sporo czystych partii i tu się pojawia problem, ponieważ w zależności od siły podparcia, wysokości dźwięku i ułożenia, mikrofon zbiera dźwięk z baaardzo różną dynamiką.

Dlatego wydaje mi się, że potrzebuję bramkę szumów, która utnie przydźwięki i regulator dynamiki, który wyrówna poziom sygnału. A do tego jeszcze przydałby się eq i jakieś ogólne podbicie sygnału. Ciekawie byłoby gdybym mógł też leciutko przesterować wokal. Początkowo myślałem tylko o TC helicon voicelive 3, jest to fajny produkt, ale gdy zajrzałem w instrukcję, odniosłem wrażenie, że to tylko procesor efektów - i nic ponadto. Więc pomyślałem o preampie, ponieważ dobre preampy mają wiele potrzebnych fukncji. Pewnie przydałby mi się taki preamp: http://www.thomann.de/pl/avalon_vt737sp_special_edition.htm
    Ten akurat jest drogi. Znajdzie się jakiś sprzęt, który mi porządnie oczyści z szumów, wyrówna i wzmocni sygnał z mikrofonu, do, powiedzmy, 5000 zł? A co ze sprzężeniem? Pewnie potrzebowałbym również jakiś eliminator sprzężeń. Co radzicie?
    Pozdrawiam.
  • Poziom 43  
    Rozumiem że chodzi o wokalistę zespołowego, więc dlaczego nic nie napisałeś o zespole i posiadanym nagłośnieniu i peryferiach? Ważne jest też, czy na koncertach gracie na własnym nagłośnieniu, czy organizatora.

Pozdrawiam.
  • Poziom 8  
    Dziękuję za odpowiedź. Gramy na nagłośnieniu organizatora. My bierzemy tylko wzmacniacze, kolumny, perkusję, mikrofony itp. Posiadam monitory i być może zacznę jeden też wozić ze sobą, razem powermikserem, bo organizatorzy mają czasem koszmarny odsłuch, ale teraz chodzi mi tylko o to, by do miksera dostarczyć obroboiny sygnał (abym słyszał to, co chcę, gdziekolwiek wystąpimy), a nie tylko to, co zbierze mikrofon, bo niestety - obróbka akustyków tam gdzie gramy, zwykle kończy się chyba tylko na ucięciu dołu. Tak jak gitarzysta ma swój rig, gitarę, kable, efekty, wzmacz i z nim jeździ i brzmi jak chce, - tak i ja chciałbym mieć swój.
  • Poziom 43  
    Zaraz, zaraz, to jakim że to nagłośnieniem dysponuje organizator, że nie można przyzwoicie ukręcić na tym wokalu? Jak to jest kiepskiej jakości front, byle jakie peryferia i do tego głuchy realizator, to choćbyś przyniósł z sobą rig za dziesiątki tysięcy, to i tak niewiele to da.
    Najlepszym wyjściem był by wasz, zespołowy realizator, który wiedział by czego oczekujecie i umiał was odpowiednio ukręcić.

Pozdrawiam.