Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo S210 - Windows 8 - nie działają aktualizacje, nowy komputer

nowhere 15 Kwi 2014 00:49 1800 0
    nowhere
    Poziom 2  
    Cześć,
    To mój pierwszy post tutaj, ale mam nadzieję, że nie łamię żadnych wewnętrznych zasad.

Słuchajcie,mam problem z aktualizacjami i już nie wiem jak sobie z tym poradzić. Przejrzałam forum w poszukiwaniu odpowiedzi, ale nie znalazłam. W ogóle, przejrzałam różne fora i wykonałam mnóstwo zalecanych przez różne źródła czynności i nic... Ale po kolei.

Przedwczoraj kupiłam laptopa z Windowsem 8, dokładnie Lenovo S210. Nie miałam w nim antywirusa, ale zamiast zacząć od pobrania jakiegoś Avasta to połaziłam chwilę po internecie, ściągnęłam kilka tapet, notatki z Chomika i parę programów (Winamp, IrnfanView, takie tam). Prawdopodobnie przedostał się jakiś wirus, bo zaczęły mi same otwierać się nowe karty w przeglądarce z reklamami, co Ciekawe nie tylko jakichś durnych gier. ale banków, sieci komórkowych itd. Zawsze otwierały się w nowej karcie. Ściągnęłam więc Malwarebytes Anti-Malware, przeskanowałam, coś tam znalazło, dałam na kwarantannę.

Zobaczyłam też w międzyczasie, że jest opcja aktualizacji do Windows 8.1, ale wcześniej trzeba zainstalować aktualizacje . Przeszłam więc do ustawień Windows Update, pobrałam aktualizację, ale jak chciałam uaktualnić do Windows 8.1 to wyskakiwał błąd, że to niemożliwe. Postanowiłam też odinstalować McAfee, które było na kompie ale i tak nie działało, z powodu braku licencji (poza tym gdzieś wyczytałam, że to może przez ten program nie chce się pobrać 8.1). Po odinstalowaniu wyskoczył komunikat o konieczności ponownego uruchomienia komputera i wtedy zamiast normalnie się wyłączyć, wyskoczył napis że trwa konfiguracja (coś takiego) i żeby nie wyłączać komputera. Czekałam kilka godzin, nic się nie działo, więc postanowiłam to jednak ponownie uruchomić kompa. Włączanie trwało jakieś 10 minut.

Skoro i tak jeszcze i tak nie miałam na nowym komputerze żadnych danych postanowiłam, przywrócić system do stanu fabrycznego. Zrobiłam to za pomocą przycisku na laptopie Lenovo OneKey Recovery. Po przeinstalowaniu jednak zaczęły się większe kłopoty. Okazało się, że nie da się w ogóle pobrać ani zainstalować aktualizacji. Żadnych. Zaczęłam szukać w internecie jakichś porad. Odświeżałam komputer, resetowałam ustawienia, przywracałam ustawienia fabryczne tym razem z poziomu Panelu Sterowania. Nic nie pomagało. Otwierałam wiersz polecania, sfc.runnow - robi się powoli do 100%, po czym nic się nie dzieje. Czekałam kilka godzin ale nic się nie wydarzyło. Pobrałam programik ze strony Microsoftu jakiś Fix It do Windows UpDate - wyrzuca mi coś takiego Lenovo S210 - Windows 8 - nie działają aktualizacje, nowy komputer

Wyłączyłam automatyczne aktualizacje i próbowałam je uruchomić ręcznie, nic się nie działo, 0%, nawet nie startowało. Ręcznie odpaliłam konserwację, kilka godzin była w toku a i tak nic się nie zmieniło. Defragmentowałam dyski. Czyściłam Avastem (już pobrałam) i CClenarem.
    Po tych przywracaniach systemu próbowałam pobrać Chrome'a, odpalał się instalator ale pobieranie samej przeglądarki ani drgnie. Znowu nic się nie dzieje. Nie wiem już co mogę więcej zrobić.
    Bardzo liczę na Waszą pomoc, nie uśmiecha mi się dawać komputer do naprawy po trzech dniach. Mam nadzieję, że możliwie najdokładniej opisałam Wam problem, ale jakbyście mieli jakieś pytania to piszcie. Z góry dzięki za pomoc!:)