Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Naprawa uszkodzonego wiatraka w laptopie

2324zby2324 10 Kwi 2005 20:50 945 1
  • #1 10 Kwi 2005 20:50
    2324zby2324
    Poziom 10  

jaka może być przyczyna że czsem nie włącza mi sie wiatrak w laptopie fujitsu siemens. zdażyło mi sie dwa razy ze tak sie zgrzał komputer ze sie zrestartował a wiatrak nie chodził.
    czy można go jakoś ręcznie (programowo) załączyć czy nie.
    chciałem rozebrac laptopa ale mi sie nieudało bo pomysłałem ze moze jest zakurzony albo co , odkreciłem wszystkie sróbki od dołu , wyjołem dysk bateie cd rom, połowa obudowy jakby schodziła a druga nie nie chcia łem nic na siłe.

0 1
  • #2 10 Kwi 2005 22:08
    gabik001
    Poziom 36  

Zeszlaby i druga polowa. Trzebaby wyjac klawiature i tam pewnie bedzie reszta srubek.
    O tych wentylatorach to sie pelno na forum pytan pojawia. I co gorsza nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Generalnie to lapy sie niesamowicie grzeja. Taka ich natura. A wiatrak sie powinien zalaczyc kiedy trzeba. U Ciebie, to faktycznie- cos jest nie tak skoro sie komp wylaczyl a wiatrak sie nie wlaczyl. I byc moze faktycznie troche przykurzony, moze juz czujnik temp. ma parametry nie te....
    Jakby Ci sie udalo rozkrecic to wyczysc radiator i wentylator z kurzu i sprawdz czy swobodnie sie kreci (dmuchnij na niego).
    Pozdrawiam

0