Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips AZ1033 - zamiana anteny na gniazdo antenowe

15 Kwi 2014 10:57 939 3
  • Poziom 17  
    Witam,
    ze względu na radio w kablówce chcę zamienić istniejącą antenę teleskopową na gniazdo antenowe do podłączenia kabla koncentrycznego. Na chwilę obecną od teleskopu biegnie jeden żółty kabel, który przy mocowaniu do anteny ma wlutowane coś, okrągłego, brązowego z dwoma nóżkami i oznaczone: nad kreską 30, zaś pod kreską AEC. Jak mam zamiast tej anteny teleskopowej polutować gniazdo od anteny koncentrycznej?
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Przewód od anteny przylutuj do środkowego punktu gniazda a punkty zewnętrzne gniazda (ekran przewodu) do masy radia w pobliżu przewodu idącego wcześniej do anteny teleskopowej.
  • Poziom 17  
    Krzychu7 napisał:
    Przewód od anteny przylutuj do środkowego punktu gniazda a punkty zewnętrzne gniazda (ekran przewodu) do masy radia w pobliżu przewodu idącego wcześniej do anteny teleskopowej.

A to brązowe coś zostawić, czy wyciąć? A poza tym, nie ma żadnej masy, więc do czego mam przylutować??
    Nie widzę w środku nic metalowego...
  • Poziom 17  
    OK, polutowanie, poskręcane i działa. Jednak jest to działanie dalekie od ideału - ze względy na parametry takowego urządzenia. Dzięki za pomoc.
    Pozdrawiam i zamykam