Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

router metro 4t - pomimo pełnego baku paliwa nie schodzi rurką do gażnika

fiesto1973 15 Apr 2014 15:07 2514 6
    fiesto1973
    Level 9  
    Witam prosze o pomoc w ustaleniu przyczyny nie schodzenia paliwa z baku do gaznika pomimo jest pełen zbiornik dodajac że routerek ma przejechane dopiero 15 km z góry dziekuje
    User removed account
    User removed account  
    kwrobert17
    Level 13  
    Motorek nie ma przypadkiem zaworu podciśnieniowego?
    Staszek49
    Level 35  
    Sprawdź, czy paliwo zasila gaźnik przy otwartym zbiorniku paliwa, jeśli będzie ok., to szukaj rurki odpowietrzającej i sprawdź ją. Przypuszczam, że w tym pojeździe masz kranik podciśnieniowy sterowany podciśnieniem (wężyk gumowy) z króćca gaźnika i jeśli odłączył się od króćca, to kranik nie poda paliwa (drugim wężykiem) do gaźnika. Zdarza się, że taki kranik "skleja" się i nie będzie działał. Można spróbować dmuchnąć ustami w wężyk od podciśnienia i nieraz to pomaga a efektem tego będzie cieknące paliwo do gaźnika, co można zaobserwować w filtrze paliwa, jeśli masz go w układzie paliwowym.
    fiesto1973
    Level 9  
    Nawet przy otwartym baku też nie leci ściagnełem wezyk paliwa z filterka i dmuchałem w niego bez wiekszego oporu powietrze wydostawało sie do paliwa a znowu podczas zacigania paliwa do ust nie wyleciała ani kropla był tylko opór . A moze jest tam jakiś zaworek co sie zacioł nie eiem co robic moze sciągne bak i zobacze
    User removed account
    User removed account  
    Błażej
    VIP Meritorious for electroda.pl
    kwrobert17 wrote:
    Motorek nie ma przypadkiem zaworu podciśnieniowego?

Pytanie, na które autor powinien obowiązkowo odpowiedzieć.

fiesto1973 wrote:
    Nawet przy otwartym baku też nie leci ściagnełem wezyk paliwa z filterka i dmuchałem w niego bez wiekszego oporu powietrze wydostawało sie do paliwa a znowu podczas zacigania paliwa do ust nie wyleciała ani kropla był tylko opór . A moze jest tam jakiś zaworek co sie zacioł nie eiem co robic moze sciągne bak i zobacze

Co ma dać siłowe zaciąganie paliwa z niedrożnego przewodu? Jeśli jest tam zawór podciśnieniowy, to trzeba raczej się zainteresować tym, co się dzieje w rurce go otwierającej.