Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop Acer Aspire 5733 - Blue Screen "Stop 0x000000F4...

15 Kwi 2014 15:16 1980 4
  • Poziom 7  
    Witam, mam problem z laptopem Acer Aspire 5733 a dokładniej z Blue Screen'em na którym widnieje następujący błąd:

stop 0x000000F4 (0x0000000000000003, 0xFFFFFA8007766B30, 0xFFFFFA8007766E10, 0xFFFFF8000318E7B0)

System (Win 7) w ogóle się nie włącza - podczas ładowania pojawia się wspomniany komunikat. Dysk sprawdzony na innym kompie programem Crystal Disk Info nie wykazuje błędów. Pamięć przetestowana Memtestem86 prawie 3 h też bez błędów.
    Dysk został oczyszczony z trojanów i adware Kaspersky'm Rescue Disk'iem.

Przywracanie nie działa (brak utworzonych punktów). Przy próbie naprawy systemu przez program instalacyjny pojawia się komunikat o niemożności naprawy.

BIOS został zresetowany, tryb awaryjny (bez jak i z obsługą sieci) z takim samym komunikatem.

Proszę o pomoc bo już nie wiem co można z tym zrobić...
  • Admin grupy komputery
    Nie przestawił się przypadkiem w biosie tryb kontrolera dysku z AHCI na IDE lub odwrotnie?
  • Poziom 7  
    Tryb ANCI był domyślny po resecie Biosu. Próbowałem także trybu IDE lecz rownież pojawiał się BlueScreen (nie wiem z jakim kodem, bo komp zaraz się restartował). Także obecnie jest na ANCI.
  • Poziom 39  
    Może jednak podaj SMART dysku twardego. Może być np. z MHDD (dysk trzeba do niego ustawić w IDE).
  • Poziom 7  
    Proszę bardzo:-)

Jeszcze mam coś takiego: ekran narzędzia do naprawy systemu podczas uruchamiania

Temat do zamknięcia. Laptop przywrócony do życia dzięki partycji Recovery, co nie zmienia faktu, że problem nie został rozwiązany (w sensie FORMAT nie daje odpowiedzi na to, co tak naprawdę się stało).