Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Płytka z CPLD - AVT-2875 - jaka wersja oprogramowania ISE? Przejściówka LPT?

ety 15 Apr 2014 15:28 1281 9
 • #1
  ety
  Level 14  
  Czy ktoś się orientuje czy w.w. płytka będzie współpracować z najnowszym ISE WebPack? Jeśli nie to, którą wersję oprogramowania muszę zdobyć?

  Druga sprawa. Mam laptopa, w którym nie ma złącza LPT. Czy adapter podłączany do USB, RS232 lub ExpressCard spełni swoje zadanie w przypadku tej płytki? Będzie można z niej normalnie korzystać?

  Z góry dzięki za pomoc :)
 • #2
  dr.hannibal
  Level 22  
  ety wrote:
  Czy adapter podłączany do USB

  Większość adapterów nic nie warta... (jedynie do drukarek a i to nie zawsze)
  ety wrote:
  RS232

  Jak wyżej, szkoda zachodu
  ety wrote:
  ExpressCard

  Jedyne w miarę pewne rozwiązanie, ale cena jest od 150-200 i w górę.
 • #3
  ety
  Level 14  
  Mam możliwość, to wezmę na próbę taki adapter USB-LPT, jak nie będzie działał, to nic nie tracę, jak będzie działał, to napiszę na forum.

  Nadal otwarte jest pytanie o oprogramowanie, bo spokojnie uruchomię najnowszą wersję, ale nie wiem czy jest sens ściągać te 6 czy 8 GB. Starsze wersje miały max kilkaset MB. Jeśli ktoś wie, to będę wdzięczny.
 • #4
  dr.hannibal
  Level 22  
  Najczęściej jest tak że nowsze wersje mają obsługę nowszych układów, a różnice w samym środowisku zazwyczaj są "marginalne".
  Sprawdź czy starszy soft obsługuje Twój układ, jeśli tak to śmiało możesz korzystać ze starszej wersji (no chyba że zależy Ci na jakiś funkcjach itp. które są tylko w nowszej wersji)
 • #6
  ety
  Level 14  
  Tak, jak pisałeś, niestety nie działa. Dla zainteresowanych to jest adapter firmy UNITEK. Na ExpressCard jest szansa, że będzie ok czy to loteria? Jeśli tak, to będę chyba musiał pomyśleć o kupnie jakiejś nowszej płytki z CPLD, albo FPGA ze złączem USB.
 • #7
  dr.hannibal
  Level 22  
  ety wrote:
  Na ExpressCard jest szansa, że będzie ok czy to loteria?

  Na pewno jest dużo większa szansa, że będzie działać pezproblemowo. Jednak przed kupnem warto poczytać o danej przejściówce i dobrze się zapoznać z jej trybem pracy (na pewno niektóre "chińskie" mogą symulować jakieś tryby pracy, np "ala drukarka" i wtedy współpraca z układam niestety odpada).
  Poczytaj ten temat:
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic966463.html
 • #8
  ety
  Level 14  
  Dzięki, zapoznam się. Chyba jedynym w 100% pewnym rozwiązaniem jest zakup stacji dokującej (bo chodzi o laptopa) z portem LPT, ale w moim przypadku to koszt rzędu przynajmniej 500 zł, a za już ok. 350 zł mogę kupić dużo bardziej rozbudowany zestaw z CPLD lub FPGA na pokładzie, z którego podłączeniem nie będzie problemu, więc to nie miałoby sensu. Coś na ExpressCard do 100-150 zł jeszcze może by się opłacało.
 • #10
  dr.hannibal
  Level 22  
  Jestem niemal pewny, że jest to ta sama przejściówka:
  http://www-user.tu-chemnitz.de/~heha/bastelecke/Rund%20um%20den%20PC/USB2LPT/index.en.htm
  PS. Cena na Kamami jest zabójcza :)
  Kiedyś miałem złożoną tą przejściówkę, nawet nieźle sobie radziła (wykorzystywałem przy obsłudze portu LPT z poziomu programów pisanych w Java i C), ale nie miałem okazji testować jej z jakimkolwiek programatorem (dziś niestety już jej nie posiadam bo została pożyczona i już nie wróciła).