Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ogólny zarys prostego equalizera gitarowego

10 Kwi 2005 21:27 1266 7
  • Poziom 10  
    Chciałbym zaproponować skonstruowanie prostego equalizera gitarowego. Polegałoby to na:

a) Rozbiciu sygnału z gitary na zakresy częstotliwości.
    b) Każdy oddzielony zakres jest regulowany potencjometrem.
    c) Następuje zmiksowanie zakresów do jednego kanału i do wyjścia na wzmacniacz...

Jak ktoś wyduma coś takiego to wyślijcie posta!!!
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 42  
    Witam! Zanim ja się wypowiem na ten temat, to chciałbym wiedzieć jak ty to konkretnie widzisz, w jaki sposób zamierzasz to rozbić, na jakie częstotliwości i co chcesz uzyskać po zsumowaniu tego z powrotem?
    Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    chodzi o różne ciekawe efekty np. dużo basu, same wysokie tony, 'telefon'...

Dodano po 2 [minuty]:

chodzi mi o pedał do gitary ze suwakami, albo pokrętłami

Dodano po 3 [minuty]:

a na jakie częstotliwości to rozwalić?
    ja mam zamiar na

niskie
    średnie(dwa zakresy wyższy i niższy)
    wysokie

Dodano po 5 [minuty]:

a na jakie częstotliwości to rozwalić?
    ja mam zamiar na

niskie
    średnie(dwa zakresy wyższy i niższy)
    wysokie
  • Poziom 42  
    Witam! Piszesz bardzo nie zrozumiale, ale jeżeli chodzi Ci tylko o korektor, to możesz kupić z kitu J-66, 5-pasmowy korektor {EQALIZER}, ale od razu Ci mówię, że takie korektory nie zbyt nadają się pod gitarę, bardziej pod muzykę, za miast takiego ekłalizera, to może lepiej jakiś piecyk byś zbudował, chyba, że już masz i wymyślasz, co by dołączyć żeby było lepiej.
    Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    *** trwa kolekcja kasy na szczytny cel piecyka :) ***
  • Poziom 29  
    Oglądnij dokladnie schemat ktory Ci wysłałem ( to fabryczny uklad ), na schemacie sa dokladnie podane czestotliwosci podzialu pasma. Osobna grupe korektorow stanowia uklady korekcji parametrycznej, majace bardziej selektywny wybor czestotliwosci.
    Pozdrowka