Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem - cieknący zawór - naprawa?

15 Kwi 2014 18:00 1764 6
  • Poziom 2  
    Witam
    mam problem z cieknącym zaworem podczas odkręcania rączki, chciałbym naprawić ten zawór z waszą pomocą,
    zamieszczam załącznik zdjęcia zaworu, jeśli ktoś mógłby pomóc, z góry dziękuje
  • Poziom 33  
    Takie rzeczy się wymienia na nowe. koszt 15zł i po problemie. Gorzej jak masz tak zrobioną instalacje że nie da się wymienić zaworu bez cięcia rur. Tak czy siak zawór trzeba wyjąć, a jak będzie wyjęty to wymieniasz na nowy i nie bawisz się w naprawę.
  • Poziom 2  
    dziękuje za odpowiedź, ok będę wiedział co kupić Altech PN 16, a tak jak ja mam zrobione to wystarczy tylko wymiana zaworu, bez żadnego cięcia?
  • Poziom 33  
    Nie widać dalszej części instalacji, ale najprawdopodobniej bez cięcia się nie obejdzie.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Niektóre zawory miały dławiczki na osi obrotu. Warto zdjąć dźwignie i obejrzeć, czy niema pod nimi nakrętki do uszczelnienia dławiczki. Jeśli są można spróbować dokręcić, jeśli nie ma - wymiana zaworu.
  • Poziom 2  
    dzisiaj był u mnie hydraulik, odkręcił rączkę a później odkręcił zawór poprzez przekręcenie nakrętki, i odziwo nie kapało, tylko z rączką kapało ; ) tak że wszystko jak na teraz jest zrobione ; ) innym razem wezmę się za wymianę całego zaworu, w środku dławiczki nie było, teraz jeśli będzie taka możliwość to na przyszłość będę wiedział jak odkręcić zawór aby sprawdzić czy nie będzie ciekło ;)