Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ricoh 2232c - Ricoh 2232 gaśnie po zamknięciu klapy

Nightwing 15 Kwi 2014 19:12 837 6
  • Ricoh 2232c - Ricoh 2232 gaśnie po zamknięciu klapy

Poziom 17  

Witam kolegów z działu, mam dosyć ciekawy przypadek

Mam na serwisie urządzenie Ricoh 2232c, najpierw miało błąd 220-2, w miarę łatwe. Wymontowałem pudło laseru, wyczyściłem optykę, podłączyłem, działa.

Teraz złożyłem założyłem wszystkie plastiki i urządzenie ma dziwny objaw. Gaśnie jak tylko się zamknie przednią klapę. Jakby miało zwarcie.

Po otwarciu klapy i poczekaniu ok 30 sekund na odłączonym zasilaniu (albo bezpiecznik na dole albo wyciągniecie kabla z gniazdka) maszyna odpala, dochodzi do ekranu "zamknij klapę" i gaśnie jak tylko zaskoczy włącznik na płycie zasilacza który włącza klapa.

Jakieś sugestie gdzie szukać tego zwarcia, urządzenie nie ma żadnego kodu SC w pamięci, po postu ciemność gaśnie panel i wszystkie kontrolki.

0 6
    Poziom 27  

a przy demontażu nie pomieszałeś styków od krańcówek na klapie

0
    Poziom 12  

Jak masz możliwość to spróbuj inna grzejna.

0
    Poziom 17  

Nie miałem przy sobie pieca, ale wymontowałem go I nadal to samo było, bez pieca też gaśnie. A krańcówka w tym urządzeniu jest na stałe wlutowana w płytę zasilacza i ma długi popychacz plastikowy.

0
    Poziom 17  

Sprawdziłem krańcówki, dobre, sprawdziłem piec, też dobry. Co jeszcze może powodować taki objaw ? możliwe że zasilacz padł ? Nie mam za bardzo pomysłu skąd takie zachowanie maszyny

0
    Poziom 18  

może transfer. pozostaje wypinanie kolejno wtyczek na płycie i sprawdzanie co powoduje zwarcie

0
    Poziom 29  

Witam

Na poczatku napisales ze po czyszczeniu optyki dziala i rozumiem ze przestala jak zmontowales wszystkie obudowy? Jesli tak to moze przyciales jakis przewod przy montazu.

Pozdrawiam

0