Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką kartę graficzną dokupić do komputera który posiadam?

15 Kwi 2014 19:52 975 14
  • Poziom 12  
    Cześć, potrzebuję karty do 100zł. Mój komputer:
    płyta główna - asus m4a7b-am
    zasilacz - modecom feel 350W
    ramy - 2x1gb ddr2(kingmax)
    2 dyski sata - razem 340gb
    procesor AMD 1.70x2
  • Poziom 8  
    Cześć, chciałbyś nową kartę czy używaną? :)
  • Poziom 12  
    Obojętnie, byleby jak najlepsza
  • Moderator - Komputery Serwis
    Do 100 to używaną raczej. Geforce 9600GT lub ciut drożej Radeon HD5670 w tych okolicach można kupić. Przydałaby się wymiana zasilacza, biorąc pod uwagę, że i tak nie jest to najciekawsza konstrukcja, dodatkowe 60-100W może spowodować jego uszkodzenie (oraz w konsekwencji uszkodzenie innych podzespołów).
  • Poziom 12  
    Jak mam dokupywać zasilacz do tego, to już lepiej uzbieram na nowy komputer :)
  • Poziom 35  
    bartek.r10 napisał:
    W 100 zł. mógłbyś się zmiescić z kartą (chociaż nie 9600) i zasilaczem. Wydasz na kartę a potem puścisz to z dymem to też będziesz musiał kupić nowy komputer a pieniądze wtopione.
  • Poziom 32  
    bartek.r10 napisał:
    OK, to nie dokupuj zasilacza, ale wtedy jest spora szansa że za miesiąc zobaczymy się w działach "Zasilacze" oraz "HDD i odzysk danych" :)
  • Poziom 12  
    Zostanę przy tym co mam, aż dozbieram na nowy sprzęt.
  • Moderator - Komputery Serwis
    Do zestawu z 9600GT taki zasilacz będzie wystarczył z zapasem (300W na 12V, wtyczka PCI-E - jest). http://allegro.pl/zasilacz-atx-fortron-fsp350-60mdn-r-350w-12cm-fan-i4136719828.html

bartucha88 napisał:
    na początek dobry zasilacz i nie drogi
    http://allegro.pl/zasilacz-chieftec-450w-i4134848453.html

jak byś po licytował bądź poszukał to może się zmieścisz w 160 zł

160zł? Za używany? Nowy można za 110zł mieć, przy czym nie jest to wcale rewelacyjny zasilacz.
  • Poziom 11  
    ten zasilacz kosztuje 80 zł link wyżej, zasilacz by mu został pod nowy sprzęcik jest renomowanej firmy i bez awaryjny, jeżeli chodzi o ten co podałeś to ok dobry zasilacz sam mam taki aktualnie na sprzedaż tylko pod nowego peceta będzie miał ciężko, a co do ceny 160 zł to chodziło mi w tej cenie o kartę i zasilacz ( patrz na linki)

Dodano po 7 [minuty]:

jeszcze wracając do tego co podałeś fortona to mi na początku spokojnie pociągną g3220 2x3.0 na asrock b85m na1150 8 gb ram ale po zakupie karty musiałem nowy kupić. jeśli chce zaoszczędzić to dobry wybór , tylko czy warto ?
  • Poziom 25  
    bartucha88 napisał:
    jeśli chce zaoszczędzić to dobry wybór , tylko czy warto ?

Do czasu zakupienia nowego komputera warto, bo FEEL może sprawić, ze będzie FEEL (czuł) smrodek, a stare podzespoły pójdą na złom zamiast na sprzedaż, a nie wiadomo czy autor tematu będzie składał komputer za miesiąc.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2797197.html
    pozycja 1
  • Poziom 8  
    Według mnie, w tym przypadku jest prosta reguła:

Jeżeli zamierzasz w najbliższym czasie zmieniać kompa to bierz coś takiego jak Geforce 9600GT (lub podobną), a jeżeli chcesz mieć kompa na dłużej to dokup do tej karty jeszcze markowy zasilacz :)
  • Moderator na urlopie...
    barteks678 napisał:
    Według mnie, w tym przypadku jest prosta reguła:

Jeżeli zamierzasz w najbliższym czasie zmieniać kompa to bierz coś takiego jak Geforce 9600GT (lub podobną), a jeżeli chcesz mieć kompa na dłużej to dokup do tej karty jeszcze markowy zasilacz

Zbędna dyskusja.
    Bez wymiany zasilacza, nawet nie ma co startować do wymiany karty.
    Nawet jak się nie wymienia nic, to też powinno się go już wymienić.;)
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

bartek.r10 napisał:
    Zostanę przy tym co mam, aż dozbieram na nowy sprzęt.

Najlepiej.:) Dobre podejście, jeśli masz budżet. Jeśli nie - odpowiedzi już masz.
    Modecom MC 350 + GF9600GT i będzie ok. Całość w 130-140zł powinna się zamknąć.