Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie BD z amplitunerem

newpecore 15 Kwi 2014 20:07 1623 26
  • #1 15 Kwi 2014 20:07
    newpecore
    Poziom 10  

Witam

W chwili obecnej odtwarzacz blue ray mam połączony poprzez hdmi z tv (odtwarzacz ma tylko jedno wyjście hdmi) a chciałbym połączyć to z amplitunerem. Czy najlepszym rozwiązaniem będzie zakupienie kabla coaxial i połączeniem nim amplituner z odtwarzaczem tj doradzał mi kolega czy są jeszcze inne opcje?

0 26
  • #2 15 Kwi 2014 20:13
    intenso
    Poziom 38  

Jeżeli amplituner nie ma wejść HDMI to tak.

0
  • #3 15 Kwi 2014 20:45
    newpecore
    Poziom 10  

Amplituner ma dużo wejść hdmi. Kolega mimo tego polecił mi abym dekoder z amplitunerem połączył poprzez kabel optyczny a blu ray z amplitunerem poprzez kabel coaxial, czy źle mi doradził?

0
  • #4 15 Kwi 2014 20:53
    intenso
    Poziom 38  

Jeżeli chcesz mieć dźwięk HD na kinie to musisz podłączyć HDMI,przez kabel optyczny czy coaxialny pójdzie tylko ten zwykły DTS i Dolby Digital.
    Kolega źle nie doradził jeżeli HDMI idzie do tv.

0
  • #5 15 Kwi 2014 20:58
    newpecore
    Poziom 10  

Blu ray za pomocą kabla hdmi podłączony jest z tv a więcej wyjść hdmi nie ma. Jeżeli podłączę blu ray z amplitunerem poprzez kabel coaxialny to nie będę miał dźwięku HD?

0
  • #7 15 Kwi 2014 21:12
    newpecore
    Poziom 10  

A gdybym odłączył hdmi łączącego tv a blu ray i podłączył tym kablem blu ray z amplitunerem? Wtedy blu ray nie będzie bezpośrednio połączony z z tv ale czy to robi jakąś różnicę jeśli i tak wszystko będzie działałojako kino domowe?

0
  • #8 15 Kwi 2014 21:13
    intenso
    Poziom 38  

O jaką różnice Ci chodzi?

0
  • #9 15 Kwi 2014 21:20
    newpecore
    Poziom 10  

O różnicę w sytuacji gdy jest tj teraz gdy blu ray jest podłączony do tv poprzez hdmi i sytuacją w której nie będzie tego połączenia a będzie między blu ray a amplitunerem poprzez hdmi. I drugie pytanie czy blu ray musi lub powinien być podłączony bezpośrednio z tv w sytuacji gdy blu ray będzie podlączony do amplitunera?

Dodano po 2 [minuty]:

No tak, wtedy nie byłoby żadnego połączenia z tv... a jaka jest różnica czy połączę poprzez hdmi tv z blu ray czy z amplitunerem do którego blu ray jest połączony przez coaxial?

0
  • #10 15 Kwi 2014 21:25
    intenso
    Poziom 38  

Nic nie musi i nie będzie różnicy,podłączając bd do amplitunera kablem HDMI dźwięk Hd zostaje w amplitunerze a obraz jest przypuszczany przez amplituner i idzie do tv kolejnym kablem HDMI z amplitunera

0
  • #11 15 Kwi 2014 21:28
    newpecore
    Poziom 10  

Czyli używając coaxiala stracę na jakości dźwięku? A co z obrazem, też stracę na jego jakości? A jeśli różnica a jakości dźwięku jednak będzie to czy będzie odczuwalna?

0
  • #12 15 Kwi 2014 21:34
    intenso
    Poziom 38  

Dźwięk DTS przez kabel optyczny czy koaksjalny idzie w wielkości strumienia 1500 Kb/s , natomiast DTS Hd zaczyna się od 4000 Kb/s.
    Na jakości obrazu nic nie stracisz.
    Różnica w jakości jest, czy ją odczujesz to zależy od Ciebie i Twojego ucha.
    Słyszysz różnice między Dolby Digital a DTS?

0
  • #13 15 Kwi 2014 21:37
    newpecore
    Poziom 10  

Ciężko mi powiedzieć. A takie pytanie, czy jest jakaś różnica czy tv jest podłączony za pomocą hdmi z blu ray czy z amplitunerem? Teraz mam połączenie między blu ray a tv, lepiej będzie żebym zamienił blu ray na amplituner czy to bez różnicy?

0
  • #14 15 Kwi 2014 21:42
    intenso
    Poziom 38  

W obrazie nie będzie, tu chodzi głównie o dostarczenie dźwięku w wysokiej rozdzielczości a można go dostarczyć tylko i wyłącznie za pomocą HDMI.
    Jeżeli oglądasz filmy tylko i wyłącznie z polskim lektorem to z dźwiękiem HD jest ich jak na lekarstwo i spokojnie możesz podłączac bd tak jak kolega Ci polecił.

0
  • #15 15 Kwi 2014 21:47
    newpecore
    Poziom 10  

Czyli zostawić tj jest czyli blu ray połączone z tv za pomocą hdmi (amplituner nie jest bezpośrednio połączony z tv), łącząc blu ray z amplitunerem za pomocą coaxial i dekoder z amplitunerem za pomocą optyka?

0
  • #17 15 Kwi 2014 21:55
    newpecore
    Poziom 10  

Będzie to dobre, optymalne rozwiązanie jeśli bede oglądał dużo filmów na blu ray (czasami 3D) lub DVD z lektorem, czasem dubbingiem i na canal+ HD?

0
  • #18 15 Kwi 2014 21:59
    intenso
    Poziom 38  

Będzie optymalne i wystarczające,na płytach Dvd jest Dolby Digital i co najwyżej DTS,Canal + nawet sobie nie zaprzątaj głowy bo jakość dźwięku jest mizerna i nie tylko na tym kanale.
    Filmy 3d są z dźwiękiem HD ale w Angielskiej wersji językowej.

0
  • #19 20 Kwi 2014 21:46
    Rozjechany_Króliczek
    Poziom 23  

Witam, nie chciałem zakładać nowego tematu.
    Moje pytanko brzmi czy odtwarzacz BD za 300 zł odtworzy HD-Master Audio tak jak ten : onkyo-bd-sp-809 za 1700?
    Onkyo wbudowane dekodery ma, taki za 300 pewno nie ale za to ampli ma.

0
  • #20 20 Kwi 2014 22:37
    Polon_us
    Poziom 41  

@Króliczek

Jakiś problem z sprawdzeniem specyfikacji owego BD za 300 zl?

Cena nie jest tu wyznacznikiem -jest/nie jest. Tylko przejrzenie danych technicznych może odpowiedzieć na te pytanie.

O ile się nie mylę, to obydwa urządzenia - odtwarzacz i wzmacniacz powinny obsługiwać tryb Master-Audio.

0
  • #21 21 Kwi 2014 08:40
    intenso
    Poziom 38  

Rozjechany Króliczek
    Podaj co to za model tego bluray-a.Ale odtworzy na pewno.
    Ja dekoduje DTS HD na amplitunerze , jeżeli zdekodujesz DTS HD na bluray-u to na wyświetlaczu amplitunera wyświetli się 7.1 Multi Chanel Input, jak podasz nie zdekodowany sygnał do amplitunera to na wyświetlaczu amplitunera wyświetli się Dts Hd Master Audio.

0
  • #22 21 Kwi 2014 18:01
    Rozjechany_Króliczek
    Poziom 23  

@intenso
    np. ten: LG BP440 3D vs Onkyo-bd-sp-809.
    Zastanawia mnie dlaczego jeden ma ~14cm grubości a tani ~2cm
    Nie chcę kupić dziadostwa. Skoro ma to być wypas w obrazie i dźwięku to niech już taki będzie. Filmy typu Divx i podobne mnie nie interesują.
    A może macie jakiś typ którym warto się zainteresować?
    Onkyo bardzo mi się podoba ale ta cena...

0
  • #23 21 Kwi 2014 18:32
    intenso
    Poziom 38  

Rożnicy w obrazie nie zobaczysz.
    Zamiast pakować kasę w droższy Bd to lepiej dołożyć do lepszego amplitunera bo to on będzie obrabiał, dekodował dźwięk i zasilał kolumny.
    Teraz parataktycznie wszystkie odtwarzacze bluray mają blokadę Cinavia aby zapobiegać piractwu.
    Zwróć uwagę na ASUS BDS-700.

-1
  • #24 21 Kwi 2014 19:37
    Rozjechany_Króliczek
    Poziom 23  

TV 3d i tak nie posiadam więc gadżet zbędny.
    Tylko zastanawiam się czy nie kupię bubla, a tego bym nie chciał bo wolę w ogóle nie wydawać pieniędzy jak mam kupić "pseudo Blu-ray"
    Ampli mam onkyo nr626 może górnych lotów nie jest ale powinien ogarnąć BD.
    Głośniki Wharfedale Diamond 8 + MAudio

0
  • #25 21 Kwi 2014 19:43
    intenso
    Poziom 38  

Amplituner masz niezły :)
    Co do Bd to wszędzie jest ta Cinavia poczytaj Tu co to jest i jak działa.
    Ten Asus tego nie ma i mój Pioneer tez nie :)

0
  • #26 25 Kwi 2014 23:20
    Rozjechany_Króliczek
    Poziom 23  

Wypytałem tu i tam jaki BD kupić i:
    Za 1700 warto BD jedynie wtedy jak ampli jest za ~4000 w górę a głośniki za 10-12 tysiaków za komplet.
    W pozostałych przypadkach najtańszy BD w zupełności wystarczy.
    Wątpliwości zostały rozwiane i stanie na półce (mojej) BD za 300zł a nie 1700 :D

-1
  • #27 26 Kwi 2014 08:51
    intenso
    Poziom 38  

Rozjechany_Króliczek napisał:
    Wypytałem tu i tam jaki BD kupić i:
    Za 1700 warto BD jedynie wtedy jak ampli jest za ~4000 w górę a głośniki za 10-12 tysiaków za komplet.
    W pozostałych przypadkach najtańszy BD w zupełności wystarczy.
    Wątpliwości zostały rozwiane i stanie na półce (mojej) BD za 300zł a nie 1700 :D

Bardzo dobra decyzja, zgadzam się w stu procentach.

0