Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Whirlpool ADG 8740 nie grzeje wody i inne.

15 Kwi 2014 20:27 4515 11
 • Poziom 6  
  Witam, jestem posiadaczem zmywarki(typ podany w opisie) i mam z nią pewien problem. W związku z przemeblowanie w kuchni owa zmywarka zmieniała swoje miejsce. Po zmianie przestała grzać wodę, wypłukiwać tabletkę i suszyć. Myśleliśmy że woda nie ma odpowiedniego ciśnienia jednak podnieśliśmy zawór, którym doprowadzona jest woda jednak nic się nie zmieniło. Zmywarka nie jest już na gwarancji i nikt nie wie co mogło się stać. Macie jakieś pomysły? Może ktoś miał podobny problem.
 • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
 • Poziom 18  
  Przyczyn może być kilka. Od przepalonego przekaźnika do zimnego lutu poprzez przerwany kabel w drzwiczkach do uszkodzonej grzałki. Wkrętak w dłoń i oglądać, mierzyć multimetrem i znajdzie się przyczyna.
 • Poziom 39  
  brovar napisał:
  Wkrętak w dłoń
  Zanim rozkręcimy, proponuję aby autor tematu pochwalił się czy przesuwał odpływ i na jakiej teraz jest wysokości.
 • Poziom 6  
  Koledze chyba chodziło o dopływ wody. Otóż zmieniliśmy rurę skąd pobiera wodę, wcześniej była dużo niżej i uznaliśmy właśnie to za przyczynę jednak szybko to zmieniliśmy i teraz rura i ten cały zawór z którego wodę pobiera jest obok zmywarki na wysokości około 70cm od ziemi, lecz nadal ten sam problem. Sam tak myślałem że może jakiś kabelek się poluzował lub czujnik przestał poprawnie działać. Jeśli bym miał przeglądać zmywarkę to gdzie mam szukać np. tego przekaźnika?

  EDIT: Zapomniałem dodać, że zmywarka po uruchomieniu chodzi inaczej niz wcześniej w dodatku po około 10 min się wyłącza.
 • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
 • Pomocny post
  Poziom 18  
  Fergussson Wysokość DOpływu nie ma znaczenia. Znaczenie poże mieć wysokość ODpływu. Przekaźnik znajdziesz na programatorze ale jeśli niekoniecznie wiesz jak to ugryźć, wezwij fachowca lub w miarę ogarniętego elektryka.
 • Poziom 6  
  Tak to u mnie wygląda, biały wąż to ten w którym woda odpływa, no a ten drugi to ten z którego wodę pobiera. Biały wąż schodzi do piwnicy i tam jest podłączony do rur ściekowych. Zmywarka Whirlpool ADG 8740 nie grzeje wody i inne.
 • Pomocny post
  Moderator AGD
  Fergussson napisał:
  Biały wąż schodzi do piwnicy i tam jest podłączony do rur ściekowych.

  Ten biały wąż to odpływ i to on ma być podniesiony. A w ten sposób po prostu woda "ucieka " ze zmywarki.
 • Poziom 6  
  Mam rozumieć że odpłwy jest za nisko i przez to zmywarka nie grzeje wody, nie suszy i pracuje tylko przez około 10 min?
 • Pomocny post
  Poziom 25  
  Dokładnie tak, jest za nisko i nie może osiągnąć żądanego poziomu wody a co za tym idzie wyłącza się z błędem.
 • Poziom 6  
  Jeżeli ten wąż troszkę wyciągnę z piwnicy, a nadal będzie podłączony w tej piwnicy to będzie to wtedy działało? Czy on musi być podłączony to rur ściekowych na tej prawidłowej wysokości? Mam nadzieję że jasno się wyrażam :D I jeszcze jedno pytanie, jak maksymalnie długi może być ten wąż? Bo miałbym możliwość podłączyć go do rur ściekowych od zlewu w kichni tylko, że owy zlew jest w odległości około 4 metrów i nie wiem czy taka odległość wchodzi w grę.
 • Poziom 6  
  Dziękuję wszystkim za rady, sprawdzę to z tym wężem od odpływu i na pewno napiszę tutaj jaki jest efekt.

  Edit. Mieliście racje, to wszytko była wina węża odpływowego. Dziękuję za wszystkie rady. Temat do zamknięcia :)