Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Whirlpool ADG 8740 nie grzeje wody i inne.

Fergussson 15 Kwi 2014 20:27 3987 11
  • #1 15 Kwi 2014 20:27
    Fergussson
    Poziom 4  

Witam, jestem posiadaczem zmywarki(typ podany w opisie) i mam z nią pewien problem. W związku z przemeblowanie w kuchni owa zmywarka zmieniała swoje miejsce. Po zmianie przestała grzać wodę, wypłukiwać tabletkę i suszyć. Myśleliśmy że woda nie ma odpowiedniego ciśnienia jednak podnieśliśmy zawór, którym doprowadzona jest woda jednak nic się nie zmieniło. Zmywarka nie jest już na gwarancji i nikt nie wie co mogło się stać. Macie jakieś pomysły? Może ktoś miał podobny problem.

0 11
  • #2 15 Kwi 2014 21:54
    brovar
    Poziom 18  

Przyczyn może być kilka. Od przepalonego przekaźnika do zimnego lutu poprzez przerwany kabel w drzwiczkach do uszkodzonej grzałki. Wkrętak w dłoń i oglądać, mierzyć multimetrem i znajdzie się przyczyna.

0
  • #3 15 Kwi 2014 22:15
    movzx
    Poziom 39  

brovar napisał:
    Wkrętak w dłoń
    Zanim rozkręcimy, proponuję aby autor tematu pochwalił się czy przesuwał odpływ i na jakiej teraz jest wysokości.

0
  • #4 16 Kwi 2014 13:55
    Fergussson
    Poziom 4  

Koledze chyba chodziło o dopływ wody. Otóż zmieniliśmy rurę skąd pobiera wodę, wcześniej była dużo niżej i uznaliśmy właśnie to za przyczynę jednak szybko to zmieniliśmy i teraz rura i ten cały zawór z którego wodę pobiera jest obok zmywarki na wysokości około 70cm od ziemi, lecz nadal ten sam problem. Sam tak myślałem że może jakiś kabelek się poluzował lub czujnik przestał poprawnie działać. Jeśli bym miał przeglądać zmywarkę to gdzie mam szukać np. tego przekaźnika?

EDIT: Zapomniałem dodać, że zmywarka po uruchomieniu chodzi inaczej niz wcześniej w dodatku po około 10 min się wyłącza.

0
  • Pomocny post
    #5 16 Kwi 2014 22:59
    brovar
    Poziom 18  

Fergussson Wysokość DOpływu nie ma znaczenia. Znaczenie poże mieć wysokość ODpływu. Przekaźnik znajdziesz na programatorze ale jeśli niekoniecznie wiesz jak to ugryźć, wezwij fachowca lub w miarę ogarniętego elektryka.

0
  • #6 17 Kwi 2014 14:30
    Fergussson
    Poziom 4  

Tak to u mnie wygląda, biały wąż to ten w którym woda odpływa, no a ten drugi to ten z którego wodę pobiera. Biały wąż schodzi do piwnicy i tam jest podłączony do rur ściekowych. Zmywarka Whirlpool ADG 8740 nie grzeje wody i inne.

0
  • Pomocny post
    #7 17 Kwi 2014 19:03
    cezet
    VIP Zasłużony dla elektroda

Fergussson napisał:
    Biały wąż schodzi do piwnicy i tam jest podłączony do rur ściekowych.

Ten biały wąż to odpływ i to on ma być podniesiony. A w ten sposób po prostu woda "ucieka " ze zmywarki.

1
  • #8 18 Kwi 2014 00:36
    Fergussson
    Poziom 4  

Mam rozumieć że odpłwy jest za nisko i przez to zmywarka nie grzeje wody, nie suszy i pracuje tylko przez około 10 min?

0
  • Pomocny post
    #9 18 Kwi 2014 00:38
    viiking
    Poziom 25  

Dokładnie tak, jest za nisko i nie może osiągnąć żądanego poziomu wody a co za tym idzie wyłącza się z błędem.

0
  • #10 18 Kwi 2014 12:30
    Fergussson
    Poziom 4  

Jeżeli ten wąż troszkę wyciągnę z piwnicy, a nadal będzie podłączony w tej piwnicy to będzie to wtedy działało? Czy on musi być podłączony to rur ściekowych na tej prawidłowej wysokości? Mam nadzieję że jasno się wyrażam :D I jeszcze jedno pytanie, jak maksymalnie długi może być ten wąż? Bo miałbym możliwość podłączyć go do rur ściekowych od zlewu w kichni tylko, że owy zlew jest w odległości około 4 metrów i nie wiem czy taka odległość wchodzi w grę.

0
  • #12 20 Kwi 2014 12:24
    Fergussson
    Poziom 4  

Dziękuję wszystkim za rady, sprawdzę to z tym wężem od odpływu i na pewno napiszę tutaj jaki jest efekt.

Edit. Mieliście racje, to wszytko była wina węża odpływowego. Dziękuję za wszystkie rady. Temat do zamknięcia :)

0