Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch Classixx 5 WAA20261pl/24 - Nie wiruje

pucian 15 Kwi 2014 20:49 3261 4
  • #1 15 Kwi 2014 20:49
    pucian
    Poziom 12  

Witam,
    "posiadam" pralkę taką jak w temacie. Zauważyłem dziś, że ubrania po skończonym praniu są mokre jakby wyciągnięte prosto z wody. Pranie pachnie płynem także prać się pierze tylko nie wiruje. Dla pewności włączyłem na niej jeszcze raz program wirowanie (8 minut) 800 obrotów. Podczas tego programu bęben obraca się tak jak podczas zwykłego prania (kilka razy w lewo, kilka razy w prawo i stoi, później powtórka z rozrywki). Poprzednie prania, także robione dziś odwirowała prawidłowo, więc pewnie jakiś element pralki jest na wyczerpaniu. Dodam jeszcze, że jakiś czas temu pralka gdy przechodziła bodajże w stan wirowania, było słychać taki dziwny odgłos, chyba z silnika tak jakby coś nie mogło tam w nim wskoczyć. Czy to szczotki czy coś innego? Jeśli tak to warto kupić zamienniki? Bo widziałem na stronie north'a zamienniki za 34zł, chyba że polecacie jakieś inne? Oryginalne raczej odpadają bo kosztują ponad 200zł.

Proszę o pomoc, bo pralka nie moja :P

0 4
  • #2 15 Kwi 2014 21:48
    brovar
    Poziom 18  

Szczotki lub pompa spustowa (podobne pieniądze) Zamienniki też dają radę.

1
  • #3 15 Kwi 2014 22:00
    ROBSON33
    Moderator AGD

A filtr pompy czyszczony??

0
  • #4 16 Kwi 2014 04:24
    pucian
    Poziom 12  

Nie wiruje i może być pompa spustowa uszkodzona? Jeszcze jej nie rozbierałem więc nie wiem jak filtr wygląda. Będę ją prawdopodobnie rozkręcał w weekend. W jakim miejscu znajduje się ten filtr ?

0
  • #5 16 Kwi 2014 23:01
    brovar
    Poziom 18  

pucian Na przodzie pralki na dole pod plastikową osłoną.

4