Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LENOVO G500 Windows 8 ręczne przywrócenie systemu z recovery...

italiano pizza 15 Kwi 2014 21:29 3138 0
    italiano pizza
    Poziom 1  
    Witam, posiadam Lenovo g500 z fabrycznym win8.0. Chciałem sobie wygodnie zrobić kopie całego dysku, więc spieprzyłem sobie acronisem (nie dałem kopiowania dysku sektor po sektorze) rozstaw oryginalnych partycji przez co nie działa poprawnie przywracanie systemu. Wszystko pięknie, jak daję przywróć, wypisuje, że się nie da bo coś zostało zmienione. Sporo wyczytałem. Chodzi zapewne o MBR. Partycja RECOVERY na końcu dysku jest niewidoczna - moge zrobić ją w każdej chwili widoczną. Jest na nij między innymi plik install.wim, który po wczytaniu do POWER ISO ma ok 25 GB - wygląda mi to na preinstall "C"... Jest także kilka plików z rozszerzeniem *.okr

Proszę o pomóc, jak mogę przywrócić komputer do fabrycznego stanu, albo jeszcze lepiej - (gdyż bardziej by mi pasowało zrobienie tylko dysku "c" oraz "d" na dane i ŻADNYCH innych partycji) jak po prostu wgrać stan fabryczny dysku "C" (wgrać tak żeby preinstll ruszył fabryczny), za pomoc dziękuje i mówię od razu, z Linuxa jestem zero :/

P.S wyczytałem, że kluczem do tego aby zastartował program lenovo one touch recovery, jest zrobienie partycji recovery aktywną i oflagowanie ją id12. Z tym, że tak jak mówię - nie MAM ZIELONEGO POJĘCIA jak to zrobić. Spędziłem na Google 2 dni i zero czegokolwiek. Jakiś Linux, GPARTED...nagrałem to na botowalny USB i wyskoczył jakiś GNU GRUB tekstowa konsola....pomóżcie :)