Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung Galaxy S4 mini - usunięcie brandingu operatora

Kamil 1 15 Apr 2014 21:59 6633 7
    Kamil 1
    Level 16  
    Witam. Mam nowy telefon z Plusa, jest nim Samsung Galaxy S4 mini (I9195) i jest taki problem że ma wgrany branding operatora. Tzn. podczas uruchamiania telefonu lub wyłączania pojawia się animacja z logiem Plusa. Tapeta też była z logiem ale zmieniłem. Mam pytanie czy da się usunąć ten branding i wgrać oryginalny system Samsunga? Trudno to wykonać? I czy ewentualnie po takim zabiegu telefon nie będzie chodził gorzej, tzn. wieszał się, bateria będzie krócej trzymać, itp? I co z gwarancja po takim zabiegu?
    mobista
    Level 35  
    Z gwarancją różnie - wszystko jest zależne od tego czy masz już wersję FW z Knox i czy nabije Ci się licznik podczas aktualizacji. Tutorial znajdziesz na forum android.com.pl
    Kamil 1
    Level 16  
    Witam. Wiem tylko tyle że mam CSC: PLS. Jak sprawdzić czy mam tą wersję Knox? Jak to jest z gwarancją Samsunga, bo w salonie Plusa podbili mi tą książeczkę gwarancyjną, czy taki telefon można zanieść tylko do Plusa czy też do serwisu Samsunga i tam przyjmą do naprawy?
    mobista
    Level 35  
    Telefon możesz zanieść do każdego serwisu Samsunga. Polecam poczytać informacje na forum android . com . pl tam znajdziesz wszystkie potrzebne informacje.
    zorro262
    Level 9  
    Soft bez brandingu znajdziesz bez problemu w google. Telefon nie bedzie zamulal tylko musisz sprawdzic dokladna wersje androida do twojego tel. Pozdr.
    Kamil 1
    Level 16  
    Wszedłem w download mode i mam coś takiego:

Code:
    ODIN MODE

PRODUCT NAME: GT-I9195
    CURRENT BINARY: Samsung Official
    SYSTEM STATUS: Official
    KNOX KERNEL LOCK: 0x0
    KNOX WARRANTY VOID: 0x0
    CSB-CONFIG-LSB: 0x30
    BOOTLOADER AP SWAEV: 1
    WRITE PROTECTION: Enable

Czyli wychodzi na to że mam Knoxa, więc tyłek zbity, bo stracę gwarancję, no nie?
    zorro262
    Level 9  
    Odpowiedz z innego forum:

Wysłałem do serwisów samsunga zapytania co się stanie jeżeli sam wrzucę niebrandowany soft, ewentualnie czy zrobią coś takiego odpłatnie za mnie. Qu mojemu zdziwieniu, czytając forum, każdy mówi że nie ma problemu z gwarancją przy nowym sofcie. Natomiast serwisy odpowiadają tak:

odp1.
    "Witam,
    nie wykonujemy usług wgrywania niebrandowanego oprogramowania, jeśli dokona Pan takiej wymiany oprogramowania we własnym zakresie a w przyszłości autoryzowany serwis stwierdzi nieautoryzowana ingerencję w telefonie, może odmówić wykonania naprawy gwarancyjnej takiego telefonu."

odp2.
    "Niestety Autoryzowany Punkt Serwisowy nie może zmieniać oprogramowania z brendowanego na niebrendowany w trakcie trwania gwarancji jest to jedna z procedur producenta. "
    BeZa50
    Level 1  
    A ja mam taki problem. W Galaxy S4mini wgrałam sobie jako tapetę zdjęcie. Teraz chcę to zdjęcie usunąć i powrócić do oryginalnego. Jak to zrobić?