Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka LG F1222ND nie można zmienić prędkości wirowania

Wojtek W. 16 Kwi 2014 10:47 1179 2
  • #1 16 Kwi 2014 10:47
    Wojtek W.
    Poziom 12  

Witam,
    mam ciekawy problem z pralką jak w temacie. Zmiana prędkości wirowania odbywa się tu za pomocą przycisku i zawsze można zmienić prędkość "w dół". Okazało się jednak, że po 3 latach użytkowania już nie można - przycisk nie reaguje. Odłączyłem ją od zasilania na całą noc i przycisk zadziałał na chwilę - wykonał 3 zmiany i przestał reagować. Nie mniej wybór odpowiedniego programu ustala odpowiednią prędkość zgodnie z tym programem.
    Czy ktoś trafił na podobny problem?

0 2
  • Pomocny post
    #2 16 Kwi 2014 20:05
    domacik
    Specjalista AGD

Wojtek W. napisał:

Czy ktoś trafił na podobny problem?

Przycisk od ustawiania prędkości się zepsuł.

0
  • #3 09 Maj 2014 11:12
    Wojtek W.
    Poziom 12  

Komentarz do awarii pralki (jako ciekawostka):
    w efekcie zawezwałem autoryzowany serwis. Pan przyjechał zdemontował cały panel z elektroniką (od gałki do ostatniego przycisku na jednaj płytce) i pokazał, że jest zalany żywicą tworząc monolit. Z tego tytułu nawet banalna awaria elektroniki może zostać naprawiona poprzez wymianę całej płytki. Koszt płytki 400 zł (jeżeli są promocje w LG to 300 zł). Nie zdecydowałem się na naprawę. Chyba lepiej zacząć oszczędzać na nową. Pan powiedział jeszcze, że obecnie żywot pralki (nie tylko LG) to 3 lata i skasował 130 za wizytę.
    Pozdrawiam wszystkich użytkowników nowych pralek i proponuję o nie dbać jak nigdy dotąd!

0