Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie - Subwoofer Tonsil 200 + Technics SA-AX6

16 Kwi 2014 16:44 3735 3
 • Poziom 11  
  Witam

  Mam następujący problem, jak w tytule tematu posiadam Subwoofer Tonsil 200 pasywny, oraz amplituner Technics SA-AX6. Niestety nie wiem jak mam go podłączyć jak na rysunku.

  Podłączenie - Subwoofer Tonsil 200 + Technics SA-AX6

  Nie posiadam specjalnej wiedzy na ten temat. Proszę o jak najprostsze wytłumaczenie jak mógłbym podłączyć subwoofer oraz głośniki osobno pod amplituner jeśli to możliwe. Tutaj zamieszczam dodatkowe zdjęcia tylnego panelu amplitunera oraz subwoofera. Z amplitunera prowadzi jedynie wyjśćie na plus i munus a a subwooferze Lewy + i - oraz Prawy + i - , wejście i wyjśćie.
  Podłączenie - Subwoofer Tonsil 200 + Technics SA-AX6 Podłączenie - Subwoofer Tonsil 200 + Technics SA-AX6

 • Poziom 12  
  Kolego. Najbezpieczniej byłoby gdybyś użył dodatkowego wzmacniacza mono i podłączył go do wyjścia dedykowanemu subwooferowi w amplitunerze - sub out. Do tego wzmacniacza podpinasz sub. W amplitunerze są wszystkie niezbędne filtry, które podają tylko niskie częstotliwości na wyjście sub out. Podpinanie tego głośnika pod wyjścia kolumn głównych w mojej ocenie może zakończyć się uszkodzeniem amplitunera. Łączy się równolegle dwa głośniki impedancja spada. Ponadto głośniki niskotonowe źle znoszą wysokie częstotliwości. Jeśli podasz np. sygnał 10 kHz o dużej amplitudzie na taki głośnik to może się przegrzać. Mam sub aktywny, który można podłączyć zarówno do zacisków wzmacniacza mocy jak i do wyjścia cinch ale to jest urządzenie z własnym wzmacniaczem i osobnym zasilaniem. Nie pobiera energii z amplitunera. Pozdrawiam
 • Poziom 6  
  Witam, absolutnie bzdura, nic się spali. Subwoofer ten ma dwa niezależnie pracujące głośniki niskotonowe. Jeden kanał podpinamy pod jeden głośnik drugi pod drugi, trzeba zwrócić koniecznie uwagę na polaryzację podczas podłączenia. Głośniki te pracują w przeciw fazach dlatego trzeba je dokładnie połączyć bo w przeciwnym wypadku będą się wzajemnie "znosić". Właśnie niedawno ukończyłem projekt odnowy takiego suba pasywnego z dużymi otworami BR, z odbudową obudowy i wszystkiego w środku, to już kolejny projekt jaki wyszedł spod mojej ręki.

  Dodano po 2 [minuty]:

  Co do podłączania tego rodzaju suba pod wyjście SUB Out nie jest najlepszym wyjściem gdyż na wyjściu tym są obcinane wysokie częstotliwości a w subwooferze już jest zwrotnica która właśnie to robi. Więc podwojenie filtracji wpłynie negatywnie na dźwięk a bass naprawdę robi wrażenie, oczywiście stosując głośniki Tonsila takie jaki mają być a nie pospolite GDN 20/80 jak w większości teraz ładuje Tonsil..

 • Poziom 12  
  Nie wiedziałem, że Tonsil 200 to sub aktywny z wejściem napięciowym. OK. T