Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Vectra B 1998 r. - Kierunkowskaz świeci razem z przeciwmgielnym.

16 Apr 2014 17:19 2577 8
  • Level 14  
    Witam serdecznie.
    Mój problem polega na tym że nagle bez powodu przy włączeniu migacza w prawo, razem z nim miga równocześnie tylne światło przeciwmgłowe i również sygnalizowane jest to kontrolką na desce rozdzielczej. Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki, kostki w lampach z tyłu odpiąłem, poczyściłem i psiknąłem środkiem do poprawy styków i nic nie pomogło, gniazda żarówek też sprawdzone. Nawet kiedy obie lampy były odpięte to wtedy migacze z przodu szybciej migały i też świeciła się kontrolka przeciwmgielnego. Kiedy wyciągnę bezpiecznik lub przekaźnik z przeciwmgielnego to i tak dalej miga razem z migaczem. Kiedy zaś włączę światło przeciwmgielne, razem z nim zaświecają się wszystkie prawe kierunki, kontrolka kierunków w tym momencie nie zaświeca się na desce. Masy z tyłu lamp są prawidłowe, nie mam pojęcia już gdzie szukać, chciałem przetrzepać całą wiązkę ale przeraża mnie rozbieranie pół auta i szukanie na ślepo... Może ktoś miał podobny problem albo chociaż pomoże mnie nakierować gdzie szukać przyczyn usterki, żeby bez sensu nie rozbebeszać całego samochodu. Mój model to sedan więc problem nie jest złamana wiązka w miejscu łączenia klapy z nadwoziem jak to często bywa w wersji HB.
    Pozdrawiam :)
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • TermopastyTermopasty
  • Level 17  
    odkręcałeś oczka masy od karoserii? radziłbym się dokładnie przypatrzeć punktą masowym w pojeździe, w miejscu styku mogło się nazbierać korozji... dla testu mozesz dodać dodatkowy przewód z masą do lampy i zobaczysz efekty
  • TermopastyTermopasty
  • Level 14  
    Tak właśnie zrobiłem... Dałem dodatkowy przewód masowy dla pewności i dalej to samo... :(
  • Level 14  
    Witam po długiej nieobecności. Niestety cierpię na brak czasu w ostatnim czasie i nie miałem kiedy się autem zająć... Multitimer sprawdzony, podmieniłem z kolegą, miał o innym numerze, wszystko działało po za kontrolkami kierunkowskazów, ale opisana usterka dalej jest...
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    To się pojawiło samo, czy ktoś gdzieś łapy wsadzał?
  • Level 14  
    Nikt rąk nigdzie nie wsadzal, samo nagle wylazło. Chociaż jest jeden mały szczegół... Usterkę tą zauważyłem po odebraniu od blacharza. Były robione przy aucie prace spawalnicze i chyba podczas spawania nie odłączono akumulatora ponieważ jak odebrałem auto to radio miało zapisane w pamięci wszystkie ustaiwenia jakie ja wprowdzałem... Myślałem że przez to siadł multitimer ale to jednak nie on...
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    To szukaj w okolicy prac blacharskich , przetopionej wiązki tylnej, Pewnie były robione progi!
  • Level 14  
    Była robiona dolna część podłużnicy lewej pod nogami pasażera... załatana była też mała dziura która powstała przez skorodowanie odpływu wody... Mam takie pytanie czy jakaś wiązka idzie zaraz przy podłodze kolo tego otworu odplywowego z zaślepką? Widziałem, że wiązki idą w progu ale powyżej samej podłogi. Wolę się dowiedzieć zanim zdemontuje fotel i całą tapicerkę żeby potem okazało się że tam kabli nie ma. I w ogóle czy są jakies wiązki w VB które idą po podłodze a nie w tej szynie przy progu?
    Pozdrawiam