Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dwa liczniki i zmostkowany przewód neutralny

16 Kwi 2014 17:38 1575 3
  • Poziom 5  
    mam doprowadzony kabel 4x4mm. Jest on wyjściem z dwóch liczników i moje pytanie jest następujące czy gdy doprowadzę przewód 5x4mm do wejścia jednego licznika jedną fazą i tak samo do drugiego a neutralnym z jednego licznika zmostkuję z drugim będzie wszystko okej? Dodam jeszcze że to są liczniki jednofazowe. Bo według mnie i tak nie ma wejścia i wyjścia bo 'zero' jest zmostkowane w liczniku.
  • IGE-XAO
  • Poziom 29  
    Że co?
    djeja1994 napisał:
    mam doprowadzony kabel 4x4mm
    djeja1994 napisał:
    Dodam jeszcze że to są liczniki jednofazowe. Bo według mnie i tak nie ma wejścia i wyjścia bo 'zero' jest zmostkowane w liczniku.

To po co w takim razie PRZEWÓD 4x4? a nie 2 lub 3?

Podaj model liczników, zrób zdjęcia i wgl. bo wróżki przed świętami zrobiły sobie wolne.
    Liczniki należą do Ciebie, czy do ZE?

Narysuj schemat, bo ja mam chyba zwolnione czajenie, ale nie czaję ...
    Przewodem 3-fazowym chcesz zrobić instalację 2 fazową ?
  • IGE-XAO
  • Moderator - Elektryka
    serwisor napisał:
    Podaj model liczników, zrób zdjęcia (...) narysuj schemat

Nie przybliży Ci to problemu z jakim Autor się boryka. Potrzebny mu jest elektryk, bo on sam z pewnością nim nie jest. Chociaż... zobaczmy schemat...;)
  • Moderator Elektrotechnika
    djeja1994 napisał:
    mam doprowadzony kabel 4x4mm.

djeja1994 napisał:
    Jest on wyjściem

djeja1994 napisał:
    czy gdy doprowadzę przewód 5x4mm do wejścia

Trochę to zawiłe należy zrobić rysunek . Według zawiłej teorii kolegi jak się domyślam to chce w kablu posłać dwie fazy z dwóch liczników i jeden N (wspólny dla dwóch obwodów) z tych samych dwóch liczników bo stwierdził że są zmostkowane.