Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zdalnie sterowany samochodzik dla dziecka. Montaż przełączników krańcowych.c

16 Kwi 2014 18:04 1593 7
  • Poziom 27  
    Witam otóż mam ogromną zabawkę w której może jeździć dziecko. Problem jest w tym że system układu kierowniczego jest kiepsko rozwiązany. Oryginalny był słaby więc w przekładni zmieniłem silnik na mocniejszy i jest super w pewnym stopniu. Otóż silnik jest tak mocny że jak zbyt długo przytrzymam gałkę na pilocie do skrętu to zrywa tryby z zębatki. Pomyślałem żeby założyć przełączniki krańcowe i to by problem rozwiązało tylko kłopotem jest zmiana biegunowości,.

Układ sterowania jest dość prosty rozwiązany za pomocą dwóch przekaźników i sterowania plusem. Identycznie działa centralny zamek w samochodzie. Czyli na obydwóch przewodach cały czas jest minus załączenie przekaźnika powoduje plusa na przewodzie do silniczka. Załączenie drugiego przekaźnika powoduje plusa na drugim przewodzie. I czy jest możliwość założenia krańcówek w tym przypadku? Zdalnie sterowany samochodzik dla dziecka. Montaż przełączników krańcowych.c
    minus na przekaźnikach zwarty jest cały czas.
  • Poziom 15  
    Krańcówki musisz wpiąć w sterowanie przekaźnikami tak aby po dojechaniu kołami w prawo dało się wrócić nimi w lewo ...
    W tej chwili układ sterowania wygląda tak:

Krańcówki musisz dać na zasilaniu cewek:

Pozdrawiam
  • Poziom 27  
    A jednak się da:) Super tak powinno działać :) A ja myślałem że się nie da a jednak. :) Dzięki kolego :) Pozdrawiam :)
  • Poziom 27  
    Koledzy zrobiłem jak kolega mi poradził i działa wszystko super ale mam drobny kłopot otóż silniczek ma za szybkie obroty i dość ciężko się steruje autkiem. Chciałbym zmniejszyć jego obroty.
    Mam przełącznik od wkrętarki ale problem jest ze zmianą biegunowości .Gdy zmienię biegunowość to przełącznik nie działa. Sam w sobie przełącznik ma zmianę obrotów silniczka ale czy da się to jakoś wykorzystać to nie wiem. Ma ktoś może jakiś pomysł?
  • Poziom 27  
    Żeby zamontować Krańcówki i tak ciąłem ścieżki więc to żaden problem. Czy możesz pokazać to na takim schemacie jak powyżej gdzie tak mniej więcej go wpiąć
    ???
  • Poziom 27  
    Dzięki kolego,wszysto pięknie działa. Troche był problem z cięciem ścieżek ale dałem radę. Teraz mam regulacje obrotów. Jeszcze raz dzięki.