Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mkavrcalculator i atmega8

16 Kwi 2014 18:47 1257 7
  • Poziom 6  
    Witam. Mam pewien problem z programem mkavrcalculator i procesorem atmega8, zbudowałem układ z rezonatorem 32738kHz, który po podłączeniu do programatora usbasp działał tzn procesor wykrywało w mkavrcalculator, że jest to atmega8. Nigdy wcześniej za pomocą tego programu nic nie robiłem, zacząłem coś grzebać chciałem wrzucić program .hex wcześniej zmieniłem w zakładce fusy urposzczone na zewnętrzny kwarc no i "próbowałem wgrać" coś poszło, pokazało ze 1% pamięci flash ale po tym juz nie moge nic zrobic ani odczytac ani zapisać pokazuje taki błąd (załącznik) i nawet jak zmieniam wartości SLOW SCK to nie pomaga
    Da się coś z tym jeszcze zrobic? ;)
    mkavrcalculator i atmega8
  • Poziom 28  
    kera91bdg napisał:
    zbudowałem układ z rezonatorem 32738kHz

32MHz? Czy 32738Hz bo to jednak jest różnica. Zapewne chodzi o tę drugą opcję. Zresztą na screenie wyraźne masz napisane, że musisz zaktualizować firmware do programatora i wtedy będziesz mógł ustawić niską częstotliwość programowania i dopiero będziesz mógł programować.
  • Poziom 6  
    rezonator jest z układu zegarkowego ma wartość 32768kHz
  • Poziom 28  
    32768kHz=32.768MHz i jeśli taki faktycznie podpiąłeś to atmega może nie działać bo częstotliwość przekraczasz dwukrotnie. Bo dopuszczalne jest tylko 16MHz.
  • Poziom 29  
    mi14chal napisał:
    32768kHz=32.768MHz i jeśli taki faktycznie podpiąłeś to atmega może nie działać bo częstotliwość przekraczasz dwukrotnie. Bo dopuszczalne jest tylko 16MHz.

Witam.
    Panowie nie mieszajcie, kwarc zegarkowy to:

32768Hz = 32.768KHz

są też: 3.2768MHz
  • Poziom 28  
    Ja nic nie mieszam. W poście drugim napisałem że za pewne chodzi o 32768Hz ale jeśli on dalej twierdził że to jest kwarc 32768kHz to ja nic na to nie poradzę.
  • Poziom 42  
    32768Hz = 32.768kHz

Teraz zamiast tego rezonatora podłączyć rezonator 1MHz.... 16MHz

Ustawić Fuse na 2MHz RC (wewnętrzny oscylator RC)

Wgrać program

Podłączyć z powrotem 32768Hz = 32.768kHz