Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A4 B6 - podtrzymane wysokie obroty przy zmianie biegów podczas jazdy

16 Kwi 2014 21:02 6426 5
 • Poziom 9  
  Witam mam problem audi a4 b6 2.0 20v przy zmianie biegu podczas jazdy po wciśnięciu sprzęgła trzyma przez ok. 3-4 sekundy wyższe obroty, a natomiast jak gazuje na biegu jałowym tego podtrzymywania obrotów nie ma, występuje podtrzymanie obrotów tylko przy zmianie biegu podczas jazdy jest to okropnie denerwujące i byłem u 3 mechaników każdy podpina kompa i nic wszystko ok nie wykazuje błędu choć raz wyświetlił się błąd czujnika sprzęgła. Czy jak wysoko sprzęgło mi łapie praktycznie na samej górze to jet to oznaka uszkodzonego sprzęgła ale sprzęgło nie ślizga się mam tak od kilku miesięcy. Te dwa problemy z tym gazem i sprzęgłem !
  Proszę o pomoc i poradę
  Dziękuje !
 • Poziom 32  
  Sprzęgło do wymiany (szczególnie jak przebieg już jest ponad 160 tyś) czujnik pedału sprzęgła do sprawdzenia. W VAGu/VCDSie można ładnie zobaczyć w blokach pomiarowych czy pracuje prawidłowo. Z tą wymianą sprzęgła to bym nie zwlekał. Dłuższa jazda z uślizgiem sprzęgła doprowadzi do uszkodzenia docisku i koła zamachowego.
 • Poziom 14  
  Zepsuty zestyk na pedale sprzęgła
 • Poziom 9  
  Jak komputer został podłączony to wyskoczył błąd czujnika sprzęgła co to znaczy dokładnie ? czy te podwyższone obroty maja coś z tym wspólnego a co do ewentualnej wymiany sprzęgła to co mam dokładnie wymienić w sprzęgle ?
  Dziękuje za porady !
 • Poziom 20  
  Masz juz odpowiedz na pytanie z pierwszego postu.
  Czujnik sprzęgła masz przy pedale sprzęgła, będziesz musiał ściągnąć plastiki nad nogami kierowcy.
  Czujnik do sprawdzenia i ewentualnej wymiany.
 • Poziom 9  
  Witam wreszcie problem rozwiązany audi ma normalne obroty silnika przyczyna był uszkodzony czujnik sprzęgła przy pedale koszt to: diagnostyka VAG 20zł + czujnik sprzęgła 50zł znajomy mechanik pokazał mi również jak sprawdzić czujnik bez użycia komputera podczas jazdy przy naciśnięciu sprzęgła chwile obroty były zawieszone po 2-3 sekundach spadały a gdy podczas jazdy wyrzucił bieg bez sprzęgła to obroty spadały normalnie i tak został rozwiązany cholernie wkurzający problem zwłaszcza przy ruszaniu.