Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

wydruk na folii - prześwity

marcin w 17 Apr 2014 00:17 3744 2
    marcin w
    Level 22  
    Witam

Prośba o pomoc. Drukuję na folii dedykowanej do drukarek laserowych ścieżki, jednak wydruk jest fatalnej jakości ze względu na prześwity. Tu co prawda jeszcze nie negatyw, wydruk ścieżek poszedł dla testów.

wydruk na folii - prześwity

Drukarka to HP laserjet 2430, toner jeszcze oryginalny. Wydruk tego samego układu na karce papieru idealny.

Docelowo chciałbym wykonać negatyw do naświetlania PCB, jednak taka jakość dyskwalifikuje go. Prośba o wskazanie możliwych przyczyn problemów.
    janszy3643
    Level 29  
    Nie wiem na jakiej foli drukujesz, miałem kiedyś podobny problem z wydrukiem na HP 4L
    wystarczyło wydrukować na drugiej stronie foli, a wydruk był poprawny (oczywiście w ustawieniach wydruku "gęstość druku na max")
    marcin w
    Level 22  
    Niestety ale na mojej drukarce nie jestem w stanie wydrukować dobrej jakości kliszy negatywowej do naświetlania. Próbowałem różnych folii i na obu stronach, ale efekt zawsze ten sam.

Może spróbuję jeszcze kalkę techniczną, jeśli na niej wyjdą dobre wydruki to pozostanę przy niej, jeśli nie to pozostaje papier i spray transpatent21. Obecnie w oczekiwaniu na właśnie ten preparat skorzystałem z WD40, płytka całkiem przyzwoita wyszła.