Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Różne modele] Krótkie działanie baterii w smartfonie i nie tylko

dxxx 17 Kwi 2014 07:32 9711 6
  • #1 17 Kwi 2014 07:32
    dxxx

Poziom 24  

Problem dotyczy wielu modeli.

Jestem sprzedawcą (a zarazem właścicielem i serwisantem). Coraz więcej ludzi przychodzi z objawami: bateria (akumulator) krótko trzyma w moim telefonie (smartfonie).

Kupują u mnie baterie lub mają kupione gdzieś indziej i za 2-3 dni znowu przychodzą: trzyma tak samo, gorzej, ewentualnie trochę lepiej niż stara ale na pewno nie tak jak nowa... Weź pan coś zrób, wymień na inną, zobacz co jest nie tak z telefonem itd.

Z tego tygodnia:

Wildfire S - trzyma 12 godzin. (wymieniłem na inną firmę ale zamiast 1700 miała 1300mAh - na razie czekam na informacje od klienta co z tego wyszło)

Wildfire - podobnie, (klient dostał baterie X o poj. 1700mAh, potem firmy Y o poj. 1450mAh, nadal twierdzi, że trzymają krócej niż 3-letni oryginał)
    EDIT:
    Sytuacja się wyjaśniła. Po drugiej wymianie, wziąłem telefon klienta (wcześniej był obsługiwany przez pracownika) i przestawiłem zasięg w telefonie z WDCMA/GSM na WDCMA. Było to we wtorek po świętach. W piątek klient przyszedł pochwalić się, że bateria działa mu już ponad 2 dni a na chwilę obecną bateria jest jeszcze około 70% naładowana.

Jeszcze jeden Wildfire - bateria kupiona gdzieś tam - opis klienta: na oryginalnej 1300 mAh trzyma 10 godzin, na nowej 1700 mAh tylko 14 godzin a telefon leży i go nie używam.
    (Telefon testowany przeze mnie - z kartą sim na czuwaniu po 24h było 95% baterii, więc pewnie intensywne używanie powoduje efekt opisany przez klienta).

K800 - bateria trzyma 2 dni. (tu akurat chyba kondensatory do ładowania lampy mogą to powodować, znaczy to rozładowywanie). Nie miałem w ręku telefonu, nie byłem w stanie nic sprawdzić.

Wiem, że długość trzymania baterii to pojęcie względne, zależy od wielu istotnych czynników takich jak:
    - zasięg, 3G/2G
    - ilość rozmów,
    - ilość sms-ów,
    - faceboki i inne aplikacje
    - WiFi
    - Bluetooth
    - włączona transmisja danych
    - złącze ładowania
    - dobra ładowarka (zwłaszcza w smartfonach)
    - czy telefon był po zalaniu/zawilgoceniu
    - czy upadł
    - czy ma oryginalny wyświetlacz a nie jakąś podróbę
    - karta pamięci może robić zwarcie (ale wtedy najczęściej karta nie działa)
    - wspomniane kondensatory w K800 i kilku innych telefonach
    - milion innych rzeczy (zależy jaki model a są ich tysiące)

Pytanie do sprzedawców/serwisantów - jak postępujecie w takich przypadkach. Jakie marki baterii (nazwy importerów/hurtownie) polecacie. Może być na priv. Każdemu odpiszę.

To rozpasanie czy wydumane żądania są najczęściej od klientów 50+ którzy i znowu konkretny przykład z tego tygodnia:
    - telefon i9100 bateria jest dobra bo trzyma 5 dni (przepraszam ale ja, dxxx, mam taki telefon i jak z niego korzystam to bateria mi trzyma 12-48h)
    - Nokia (nie wiem jaki model ale chyba 2700c albo coś w tym stylu) bateria jak była nowa to trzymała 2 tygodnie, teraz tylko tydzień, to przyszedłem ją wymienić a na tej nowej trzyma tylko 5 dni
    - telefon Maxcomm "mam komunikat "słaba bateria" to przyszłam ją wymienić), wymieni i dalej ma komunikat "słaba bateria" i znowu przychodzi
    - moje pytanie: "ile Pani/Panu trzyma bateria", odpowiedź "3 lata"
    - Ace 2 - jasność ekranu ustawiona w połowie, bateria trzyma 5 dni, ale klient słabo widział na dworze to sobie jasność na maks ustawił, bateria zaczęła mu trzymać 2 dni, od razu zmniejszył jasność a bateria dalej trzyma 2 dni.

Wszystkie powyższe sytuacje są autentyczne, z kilku ostatnich dni nie wiem jak już z klientami rozmawiać.

Dodatkowe pytanie, które już przewijało się na forum - macie/polecacie jakiś tester baterii i czy testy są wiarygodne? Bo ja od kilku użytkowników pracujących w autoryzowanych serwisach słyszałem, że niewiele dają. Na dobrej baterii pokaże, że do wymiany, na złej, że jeszcze się nadaje.

A baterie w telefonach coraz mniej trwałe - BL-5C to działają po kilka lat, a nowsze BL-5CB czy BL-5CA mają mocno skrócony żywot. Podobnie w Samsungach, bateria zastosowana, m.in. w S5610 dość szybko nadaje się do wymiany. O smartfonach nie wspomnę. Galaxy S4 - bateria po 6-9 miesiącach do wymiany - mam już 3 takie sytuacje a telefon nie jest zbyt popularny (cena).

0 6
  • #2 09 Maj 2014 11:37
    krzywaj
    Poziom 25  

Jak rozmawiać? - "Niech pan zostawi telefon to przetestujemy czy problem z baterią czy telefon". Ładujesz telefon do pełna, wkładasz kartę SIM, (dobrze też zrobić reset do fabrycznych, bo jak widzę u niektórych tysiąc task killerów i pińćset optymalizatorów do baterii to mnie nerwica bierze) wrzucasz do szafki i sprawdzasz co 4 godziny. Jeśli spada jakoś ekstremalnie szybko to kombinujesz, jak trzyma baterie dobrze to masz rozwiązanie - klient idiota.

0
  • #3 09 Maj 2014 21:48
    dxxx

Poziom 24  

Średnio co 10.klient chce telefon zostawić do sprawdzenia. Ludzie sie tak uzależnili od komórek, ze dziś chciał klient od ręki wymienić mikrofon w Galaxy S III, niedawno złącze w iPhonie 5 na poczekaniu, a zostawic na 2-3 dni? Niemożliwe. Mają telefony na gwarancji ale do serwisu autoryzowanego nie oddadzą, bo tam za długo. Zrób taniej, szybciej i lepiej.

Producenci a właściwie importerzy baterii sa winni, bo piszą na pudełkach 12 czy 24 miesiące gwarancji. A przy reklamacji nikt tego nie testuje tylko od ręki wymienia.

Klient przychodzi, wymienia, znowu przychodzi i po którymś tam razie żąda zwrotu pieniędzy.

0
  • #4 10 Maj 2014 08:12
    Brzymeq
    Poziom 32  

Coś za dużo masz zwrotów. Zmień dostawcę bo to nie jest normalne żeby tyle wracało. Tym co mają kasę proponuj baterie oryginalne. A jak ludzie nie chcą zostawiać to już tylko i wyłącznie ich problem :) Po to są telefony zastępcze.

0
  • #5 10 Maj 2014 12:05
    arem
    Poziom 39  

dxxx napisał:
    Średnio co 10.klient chce telefon zostawić do sprawdzenia. Ludzie sie tak uzależnili od komórek, ze dziś chciał klient od ręki wymienić mikrofon w Galaxy S III, niedawno złącze w iPhonie 5 na poczekaniu, a zostawic na 2-3 dni? Niemożliwe. Mają telefony na gwarancji ale do serwisu autoryzowanego nie oddadzą, bo tam za długo. Zrób taniej, szybciej i lepiej.

Producenci a właściwie importerzy baterii sa winni, bo piszą na pudełkach 12 czy 24 miesiące gwarancji. A przy reklamacji nikt tego nie testuje tylko od ręki wymienia.

Klient przychodzi, wymienia, znowu przychodzi i po którymś tam razie żąda zwrotu pieniędzy.

Bardzo dużo jest opisywanych producentów baterii - musisz sam wybrać i trzymać się jednego produktu - oczywiście najlepiej kupować oryginały , ale tak jak piszesz - liczy się cena i nie każdy chce wydać więcej za baterie. Jak dobrze przeczytasz to co piszą na opakowaniach baterii to będziesz wiedział że 12 czy 24 miesiące gwarancji jest na produkt od daty produkcji, a nie od daty sprzedaży - tak mówię klientom i baaaardzo się dziwią i potem nie ma problemu z gwarancją.
    Każdy produkt można sprawdzić na stronie producenta kiedy został wyprodukowany po kodzie kreskowym.
    Co do czasu napraw , to mówię że nie pracuję w piekarni i pośpiech przy rozkładaniu i składaniu telefonu nie jest wskazany , oczywiście poza usługami które można wykonać na poczekaniu - typu wymiana głośnika czy wyczyszczenie telefonu polegające na rozkręceniu kilku śrubek i usunięciu brudu/pyłu z płyty telefonu i poskręcanie go.

0
  • #6 10 Maj 2014 13:37
    Rozjechany_Króliczek
    Poziom 23  

To ja wrzucę coś od siebie.
    Mam Nexus4. Wiem,niezbyt udany model. Posiadam go od nowości i przy okazji dużo gadam -ponad godzinę dziennie. (za darmo teraz to można :D )
    Jest płatna apka AntiVirus PRO (bez pro za darmo)
    Jak dam największą wydajność mój telefon od 6 rano wytrzymuje do 19.
    (z dzwonieniem)
    Jak włączę grę Real Racing 3 to telefon rozładowany jest w 40 minut. (po odpięciu od ładowarki)
    Gra jest 3D i mocno ciągnie CPU.
    Wszystko zależy od softu który jest uruchomiony i procesów.
    Bateria to już drugi plan.
    Nietety ale jakiś soft trzeba dokupić do optymalizacji.
    Można też ręcznie w tryb programisty wejść ale trzeba mieć pojęcie co wyłączyć. :D

0
  • #7 16 Maj 2014 09:59
    dxxx

Poziom 24  

12 lat w GSM siedzę i wiem, że "wszyscy kłamią".

Jeżeli nie jest to kryptoreklama - aktualnie sprzedaję baterie firm (importerów):

M-Life - jestem ogólnie zadowolony, jednak mają potknięcia (źle poopisywane modele i lekko zawyżone pojemności). Reklamacje się rzadko zdarzają.

Reverse - Podobnie niby dobrze ale zwroty pojawiają się.

Tellme - nie wiem jak je sklasyfikować. Na równi z Reverse.

GT (Global Technology) z dopiskiem IRON - było kiedyś dobrze ale jest coraz więcej problemów z bateriami.

GT bez IRON - średnia klasa.

Czasem trafi mi się Black Line - duże pojemności, mało modeli, wysoka cena.

kiedyś miałem:
    - CPA
    - Tellson
    - Forever (ten pierwszy, bo ten późniejszy z czasów Reddoga i TellOne to co innego - czyt. dno, tragedia, syf)
    - Foof - tragedia od samego początku ich powstania (patrz Forever)
    - MaxComm (spotkałem się z dwoma logotypami o tej nazwie)
    - na samym początku no name (battery pack-i)

Miałem też do czynienia z bateriami Atrax (ATX) te o zwiększonej pojemności, też były dobre.

Więcej nie pamiętam a na pewno były jakieś "marki".

Baterie (zamienniki) biorę z dwóch różnych hurtowni, tam gdzie mam kontakt osobisty, stale z nimi współpracuję, z wymianą nie ma problemów. W wysyłkę się nie bawię. Dużo jest hurtowni na rynku, ciągle do mnie wydzwaniają, przyjeżdżają, ale dla 50gr różnicy w cenie nie będę zmieniał dostawcy.

A odnośnie oryginałów - nigdy nie wiesz czy kupujesz oryginał czy podróbę. Produkty Nokii czy Samsunga często brałem od dystrybutora - Komsa z Wrocławia, ale reszta - hurtownie GSM, internet, Allegro - jaką mam pewność, że kupuje oryginał. Baterie oryginalne były podrabiane, są podrabiane i będą podrabiane. Pudełka i hologramy również można podrobić. Im produkt droższy tym większe pole do popisu mają oszuści.

0