Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother DCP-j4110DW - Brak reakcji na POWER

skowina 17 Kwi 2014 13:58 2046 0
    skowina
    Poziom 13  
    Witam

Drukarka jak wyżej Brother DCP-j4110JW. Odmawia włączenia się, aczkolwiek czasami załapie ale tylko częściowo.

Problem zaczął się gdy podmieniłem tusz na tusz od CANONA, wszystko było OK, ale nie do końca usunąłem stary tusz z pojemnika przed głowicą i kolor YELLOW się zżelował w pojemniczku i uniemożliwiło to dopływ tuszu do głowicy.

Po rozkręceniu i przeczyszczeniu nie wiedziałem w jaki sposób odpowietrzyć układ i liczyłem na to że jest tam jakaś pompka pompująca tusz, ale tak sie nie stało i drukarkę puściłem kilka razy na "sucho"

Działała ale po n-tym razie wyskoczył błąd 48 i drukarka się wyłączyła.
    I teraz sedno. Po ponownym włączeniu drukarki, drukarka startowała, wyskakiwał błąd nr 48 i drukarka się automatycznie wyłączała, nie było by to dziwne, ale dało się to obchodzić poprzez wyciągnięcie taśmy połączeniowej z głowicy, wtedy drukarka nie wykazywała błędu i się nie wyłączała, ale po kilku takich kombinacjach i odczekaniu dnia, drukarka przeszła w nowy sposób zachowania i juz pokazywała błąd 48 ale się nie wyłączała.
    Po ok dwóch dniach stania bez prądu, drukarka nagle zaczęła drukować normalnie.
    Po zrobieniu testu dysz, efekt nie był zadawalający i postanowiłem ponownie przeczyścić głowicę.
    System napełniania tuszem odpowietrzyłem już umiejętnie i wszystko ruszyło.
    Wydrukowałem kilka kartek do czyszczenia bo miałem jeszcze kilka pustych miejsc.
    W pewnym momencie podczas czyszczenia głowica zatrzymała się, myślałem że na coś czeka, ale zatrzymała się na dobre. Głowica piszczała jak normalnie podczas drukowania ale nic.
    Po wyłączeniu i włączeniu do prądu, pojawił się błąd nr chyba 44 lub 46 i się wyłączyła.
    I od tego momentu nie chciała się załączyć. Po 4ch próbach uruchomiła się tym razem z błędem nr 48 i ponownie się wyłączyła. :)
    Później kolejne kilka prób i nic, i zastosowałem kombinacje z menu serwisowym (wtyczka + power) i drukarka włączyła się połowicznie tzn zaświecił się tylko przycisk HOME, ale LCD nie zaskoczył. Od tamtej pory drukarka stoi odpięta od sieci i nadal nie chce startnąć.

Dodam tylko że wcześniej próbowałem ją resetować "ręcznie" za pomocą zwarcia na kondensatorze podtrzymującym, ale nie dawało to rezultatu,dwa razy się włączyła (tylko przycisk HOME zaświecił)myślałem ze go uszkodziłem więc go odpiąłem razem z dużym elektrolitem, ale nadal nic.

Pytanie, czy to wina płyty, czy płyta zapisała sobie jakieś błąd i postanowiła żebym skierował się do serwisu, czy możliwe że padł zasilacz ??

Pozdrawiam