Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Homologacja instalacji gazowej

elv_invest 17 Kwi 2014 14:43 867 4
  • #1 17 Kwi 2014 14:43
    elv_invest
    Poziom 6  

Witam

Chciałbym przedstawić drogim forumowiczom taki problem. Kilkanaście miesięcy temu założyłem instalacje gazową. Dostałem poświadczenie wykonania i zbadania zbiornika gazu skroplonego do napędu pojazdów samochodowych, oraz zostałem powiadomiony że na homologacje muszę trochę poczekać. Wszelkie formalności miał załatwić gazownik. Niestety, z niewiadomego powodu do tej pory nie otrzymałem żadnych kwitów (oprócz tego poświadczenia), gazownik nabrał wody w usta. Najpierw twierdził że wszystko załatwione i dokumenty wyśle pocztą, później przestał odbierać telefony, a kiedy udałem się do niego osobiście(instalacja była zakładana w innym mieście) okazało się że warsztat przejął inny człowiek.

Na dzień dzisiejszy nie mam wbitej homologacji w dowód i nie bardzo wiem co robić.
    Czy można gdzieś potwierdzić czy gazownik faktycznie załatwił homologacje w urzędzie?
    Jeśli tak, na jakiej podstawie zostanie to sprawdzone?
    Jeśli gazownik nie dopełnił formalności, to jak mogę sam przeprowadzić homologacje?
    Co będzie w czasie kontroli policyjnej?

Z góry dziękuję za cenne rady

0 4
  • #2 17 Kwi 2014 22:45
    konstruktortrxcb4
    Poziom 14  

Myślę,że w tej sytuacji dobrze by było udać się do stacji obsługi gdzie robią badania techniczne samochodów z instalacja gazową i tam się zapytać.

0
  • #3 17 Kwi 2014 22:55
    tzok
    Moderator Samochody

elv_invest napisał:
    Co będzie w czasie kontroli policyjnej?
    Mandat i zatrzymany dowód rejestracyjny.

elv_invest napisał:
    Jeśli gazownik nie dopełnił formalności, to jak mogę sam przeprowadzić homologacje?
    Możesz oddać zbiornik na badanie homologacyjne, wyciągnąć świadectwo homologacji od producenta zbiornika lub... wymienić zbiornik.

0
  • #5 26 Kwi 2014 22:24
    lpu
    Poziom 11  

Napisz do producenta zbiornika niech przyślą kopię

0