Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Passat B5 - Immo Licznik Wymiana Passat B5 1.6 1997

jasho 17 Apr 2014 20:35 9387 4
    jasho
    Level 9  
    Witam Panów od razu zaznaczam że sporo czytałem na ten temat ale nic nie znalazłem podobnego do mojego problemu. A więc w Pasacie B5 1997 muszę wymienić licznik w stary się spalił. Jest to licznik magnetti marelli mm4, kupiłem nowy licznik podpinam do auta odpalam vag comander nie odczytuję eepromu dochodzi do tego miejsca Passat B5 - Immo Licznik Wymiana Passat B5 1.6 1997.No to odpalam vag tacho 3.01 i niby pobiera pin ale jest on zły. Pojechałem do kolegi który zajmuję się licznikami podpiął 2 Skanery do liczników i żaden z nich nie mógł odczytać epromu. Moje pytanie dlaczego nie można odczytać epromu oraz gdzie siedzi Pin w 9624MHN megamos res?? czy w motorlli ?i czy jak prze-lutuje element gdzie siedzi pin to czy mi to zadziała na starym pinie. Stary pin znam. Dziękuje za odpowiedz Pozdrawiam.
    Jurek220
    Level 30  
    Jak kabelki zawiodły,zostało użyć programatora. :cry:
    Pozdr.
    jasho
    Level 9  
    Dobrze tylko gdzie w tym liczniku siedzi pin ?? czy w tym będzie siedział Link
    Jurek220
    Level 30  
    Pin jest w HC11KG.
    Pozdr.
    jasho
    Level 9  
    Witam dostałem wiadomość żeby opisać rozwiązanie więc piszę sorki że tak późno ale może się komuś przydać
    - z Licznika magnetti marelli w B5 PIN możemy wyciągnąć tylko programatorem (żadnym Super Vagiem ani innym wynalazkiem nie da się)
    w liczniku MM4 na motce podpinamy programator jak na rysunku i wyciągamy wsad Passat B5 - Immo Licznik Wymiana Passat B5 1.6 1997
    Jak ktoś nie ma programatora to zostaje zmienić na licznik VDO
    -Z licznika VDO bez problemu Vag comanderem i Vag tacho oraz Super VAG odczytujemy pin
    -Licznik Adaptujemy najlepiej Vag comanderem jak ktoś nie posiada to wchodzimy w Vagu w Tablica i wskaźniki (17) następnie login. Logujemy się pinem i wchodzimy w adaptację kanał 21 wpisujemy 0 i zatwierdzamy (obecne kluczyki skasowane). Następnie wpisujemy liczbę kluczy, które chcemy dopasować i zatwierdzamy oraz opuszczamy adaptację i VAG-COM.
    Klucz w stacyjce powinien się już dopasować, lampka immo gaśnie.

I to by było na tyle. Podziękowanie dla wszystkich To podsumowanie jest dla ludzi którzy mają problem z wymianą licznika w B5.