Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Komputer uruchamia się, daje sygnał do monitora, i pracuje normalnie lecz...

ShizzerR 17 Apr 2014 21:09 1071 3
    ShizzerR
    Level 2  
    Witam!

Odkupiłem od kolegi wczoraj komputer za śmieszne pieniądze gdyż mu już nie potrzebny... ale nie zbaczajmy z tematu.

Problem jaki mam polega na tym, iż gdy uruchomię komputer włącza się prawidłowo, wiatraki chodzą, napęd sygnalizuje, że sprawdza czy nie ma nośnika itp ( zielona dioda napędu ) i po chwili włącza się monitor gdy dostanie sygnał ale... jedynie lekko się rozjaśnia jak by miał zaraz pokazać pierwszy ekran startu komputera lecz jak pisałem zostaje czarny i lekko tylko rozjaśniony, gdy nacisnę na klawiaturze np f8 lub któryś przycisk odpowiedzialny za funkcje gaśnie on i znów się rozjaśnia lekko jak by przechodził na inną zakładkę czyli prawidłowo sygnał jest wysyłany z karty do monitora. Monitor sprawdzałem podpinając do laptopa i działał prawidłowo wszystko pięknie było widać.

Zasilacz jest także w porządku sprawdzałem go starym dobrym analogowym radzieckim miernikiem napięcia.

Nie widziałem nigdzie takiego tematu ani wujek google nie pomagał.

Posiadam 2 kości ram próbowałem je przełączać wyjmować itp. nic nie dało, komputer nie posiada dysku twardego gdyż chwilowo poprzedni właściciel sprowadza go do mnie, chciałem odpalić linuxa wybootowanego na penku a tu psikus.

Specyfikacja:
    Procesor: Intel Pentium 4 3.2 Ghz 2 wątkowy (chyba),
    Karta graficzna: Gigabyte GV-N94T-512H (GeForce 9400GT),
    RAM: 1. 512MB firmy Elixir 2. 512MB firmy Veritech,
    Zasilacz: 400w Gembridge,
    Płyta główna: ASRock 775i915P-SATA2,

Od razu mówię ze nie było w środku głośniczka od POST także nie wiem czy wydaje jakieś sygnały ale sądząc po reagowaniu komputera na wciskanie klawiszy i wysłanie sygnału do monitora i jego reakcji, sądzę że nie wydaje nic co by mogło budzić niepewność.

Proszę o pomoc nigdzie nie mogłem znaleźć rozwiązania.

Pozdrawiam!

Dodam że korzystam z przelotki z DVI na D-SUB dziś kupiona nowa w sklepie komputerowym.
    marci4
    Level 31  
    Przede wszystkim zasilacz do wymiany.
    Spróbuj podmienić kartę graficzną. Może ta jest uszkodzona.
    ShizzerR
    Level 2  
    Zasilacz wydaje się być ok. dostarcza zasilanie wszystkim podzespołom odpowiednie i wszystko działa należycie prócz właśnie grafiki.
    swiercm
    Moderator on vacation ...
    ShizzerR wrote:
    Zasilacz: 400w Gembridge,

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

Nie ma dyskusji. Najpierw go wymień, potem dalej diagnozuj.
    Same napięcia, to nie wszystko.

Tu masz kilka dodatkowych napięć, które powinieneś zmierzyć:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199202.html
    Ważne. +5V SB i +5V PG.

Ale... Piki napięć w tym czymś, mogą powodować brak startu systemu.

ShizzerR wrote:
    Zasilacz wydaje się być ok. dostarcza zasilanie wszystkim podzespołom odpowiednie i wszystko działa należycie prócz właśnie grafiki.

Więc nie działa, jak powinien.

Zrób CLR_CMOS.