Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

RNS 510 - Po zmianie auta kłopoty z dźwiękiem.

501238975 17 Kwi 2014 23:13 966 1
  • #1 17 Kwi 2014 23:13
    501238975
    Poziom 21  

Witam

Problem dotyczy RNS 510 SIEMENS 1T0 035 680, nawigacja jeździła w TOURANIE z 2007 i jest pierwszym wypustem RNS. Zakupiłem ją do swojego T6 z 2011 i przed zamontowaniem wysłałem ją do wgrania polskiego, nowego softu. Po operacji wstawienia auto ją przyjęło i wszystko zachowywało się poprawnie, auto w tym czasie stało w serwisie przez dłuższy okres i był wymieniany silnik, a co za tym idzie sporo elektroniki było odłączane i podłączane, część osprzętu była nowa, ale wracając do tematu po odbiorze auta z serwisu pojawił się kłopot z nawigacją. Jężyk zmienił się na niemiecki (taki jak był ustawiony w aucie na białych zegarach) i przy próbie zmiany języka radio wyskakuje kreska z postępem, ale stoi w miejscu i po długim czasie (1-2h) znika ten ekran, ale język zostaje niemiecki. Druga sprawa to nie mogę włączyć radia, ani płyty. Radio jak ręcznie ustawiam częstotliwość nawet nie szumi, a płyta CD widzi utwory, ale nie ma możliwości ich włączenia bo po naciśnięciu PLAY nic się nie dzieje. Nawigacja działa i prowadzi poprawnie, ale bez głosu. Podłączyłem wczoraj skaner do auta i wykrył błędy takie jak w załączniku. Nie wiem za bardzo co może być przyczyną takiego obrotu sprawy bo nikt z tym nic nie robił a radio samo się przestawiło i przyblokowało. Czy może to być wina nowego softu ? Czy raczej jest jakiś konflikt nowego komputera i starej nawigacji? Jeżeli trzeba to zaprogramować do auta to prosiłym o wskazówki jak to zrobić, bo jestem laikiem jeżeli chodzi o grupę WV, a niedawno kupiłem auto i fajnie jakby radyjko grało.

0 1
  • #2 23 Kwi 2014 00:01
    kowal2424
    Poziom 9  

Kolego zaczął bym od wgrania nowego softu i poprawnego kodowania RNSa.

Moderowany przez damiancz:

3.1.10. Zabronione jest rozpowszechnianie, bez zgody Usługodawcy, reklamy w każdej postaci, w tym kryptoreklamy. Swoje dane możemy podać zainteresowanemu - na PW. Skasowano.

1
  Szukaj w 5mln produktów