Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Maxdata belinea o.book 3 - Jak wyłączyć tryb AHCI, nie znając hasła do bios.

18 Kwi 2014 00:23 1212 3
  • Poziom 10  
    Witam, chce zainstalować windowsa xp, ponieważ takowy jest oryginalny a win7 ma zbyt duże wymagani. Niestety instalator nie widzi dysku, zakładam że to typowy problem w trybie AHCI. Niestety nie mogę znaleźć żadnych sterowników, do biosu też nie mogę wejść ponieważ jest hasło. Jak naprawić problem ? Można nie znając hasła wejść do biosu z poziomu systemu ?
  • Poziom 43  
    Można zintegrować sterowniki S_ATA (trybu tekstowego) z instalatorem Windowsa XP i dzięki temu - o ile rzeczywiście o ustawienie trybu pracy kontrolera chodzi - sprawę instalacji systemu rozwiązać.
  • Poziom 35  
    Treść postu, jako odnoszącą się do sposobu likwidacji hasła, usunąłem. [M]
  • Poziom 10  
    Nie mogę znaleźć ów sterownika, na płycie która mam z laptopem są tylko podstawowe stery audio grafika itd. W sieci nic nie ma Maxdata zbankrutował, nie wiem gdzie szukać kogo pytać.

Dodano po 2 [godziny] 28 [minuty]:

Po wielu godzinach, znalazłem plik f6floppy.exe na chomikuj do tego modelu wyodrębniłem pliki zrobiłem instalkę. Instalator ładuje pliki, a potem wywala niebieski ekran Unknown Hard Error SystemRoot\System32\ntdll.dll Jakiś problem z nLite ? Dodam że wypalam obraz na płycie cd-rw ale to chyba nie ma znaczenia.