Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zrobić nadajnik radiowy ?

18 Kwi 2014 09:18 5043 9
  • Poziom 19  
    Witam

Potrzebuję zrobić nadajnik 2 kanałowy radiowy. Mam odbiornik który jest zrobiony na układzie UAA3201T. Pracuje on na częstotliwości od 150 do 450 MHz. Proszę o pomoc jak wykonać do tego nadajnik.

załączę zdjęcie odbiornika
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam.
    Haczyk napisał:
    Potrzebuję zrobić nadajnik 2 kanałowy radiowy.

Musisz wiedzieć z jaką emisją odbiera odbiornik aby móc z taką samą emisją zrobić nadajnik. :!:

Cytat:
    Mam odbiornik który jest zrobiony na układzie UAA3201T. Pracuje on na częstotliwości od 150 do 450 MHz.

Nie pisz, że odbiornik pracuje od 150MHz do 450MHz, ponieważ chyba nie orientujesz się o czym jest mowa z tym odbieraniem i częstotliwością .

Przykład wyliczenia gdzie odbiera :
    Jak zrobić nadajnik radiowy ?

Cytat:
    Proszę o pomoc jak wykonać do tego nadajnik.

I tutaj Cię zmartwię, że niestety nie wykonasz takiego nadajnika, z prostej przyczyny, że pojęcie "2 kanały" są pojęciem mówiącym nam o tym, iż jest to sposób "kodowania rozkazów", który kanał i co ma zrobić.

Sam fakt wysłania przez nadajnik sygnału musi wiązać się z kombinacją bitową takiego rozkazu.

Pozdrawiam.
  • Poziom 19  
    Czyli nawet jeśli bym taki nadajnik wykonał to i tak nic z tego bo nic by nie wysyłał....dobrze myślę?

Dodano po 3 [minuty]:

Potrzebuję tego do sterowania rolet za pomocą protokołu DMX . Centralka rolet jest firmy INEL. Chcę sterować radiowo. tzn zamykać i otwierać rolety.
  • Poziom 19  
    Nadawanie radiowe jest silnie ograniczone prawem. Zacznij od ustalenia na jakich częstotliwościach można sterować legalnie roletami itp.
  • Poziom 25  
    Proponuję najtańsze i zgodne z prawem wykonanie zadania: kupić kompletny układ zdalnego sterowania, szukaj np. tu: http://www.elpiast.com.pl/?pages=kontakt. Zbudowanie i uruchomienie własnego, prawidłowo wykonanego nadajnika jest relatywnie drogie, a bez dużego doświadczenia i kosztownego wyposażenia - niemożliwe. Co innego, jeśli ma to być tylko przyjemność...
  • Poziom 19  
    Jak pisałem wyżej to ma być zwykły nadajnik i odbiornik na odległość 20 m max abym mógł sterować roletami przez DMX.
  • Poziom 27  
    Owszem napisałeś, ale nie czytasz tego co piszą... kup gotowe rozwiązanie radiolinii 2 kanały i już. Trochę własnej inicjatywy, znajdziesz to na znanym portalu aukcyjnym...
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam.

Haczyk napisał:
    Czyli nawet jeśli bym taki nadajnik wykonał to i tak nic z tego bo nic by nie wysyłał....dobrze myślę?

TAK.

Cytat:
    Potrzebuję tego do sterowania rolet za pomocą protokołu DMX . Centralka rolet jest firmy INEL. Chcę sterować radiowo. tzn zamykać i otwierać rolety.

Prościej, szybciej i pewniej jest zrobić jak podpowiedział kolega web69 .

Pozdrawiam.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 19  
    Problem nie rozwiązany temat do zamknięcia