Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cookworks - automat do wyrobu chleba, wywala bezpiecznik roznicowy

1grog 18 Kwi 2014 11:58 2145 8
  • #1 18 Kwi 2014 11:58
    1grog
    Poziom 2  

Witam
    Moje urzadzenie na poczatku dobrze dziala, ciasto jest wyrabiane i ladnie rosnie ale problem zaczyna sie gdy dochodzi do wypieku. Gdy wlacza sie grzalka wyskakuje mi bezpiecznik roznicowy, moze ktos podpowiedziec jak temu zaradzic? Mieszkam w Anglii i nie znajde tu warsztatu naprawczego a szkoda mi sprzetu bo naprawde fajnie piecze, a wlasciwie piekl do niedawna, :( dziekuje za podpowiedzi i pozdrawiam z okazji swiat

0 8
  • Pomocny post
    #2 18 Kwi 2014 12:00
    Zbych034
    Poziom 37  

Grzałka ma przebicie. Jest do wymiany.

1
  • #3 18 Kwi 2014 13:23
    1grog
    Poziom 2  

ok, dzieki za odpowiedz

Dodano po 51 [minuty]:

A w jaki sposob mozna sprawdzic grzalke?
    Rozebralem urzadzenie i ona wyglada calkiem niezle, w ogole to maszynka nie byla duzo uzywana. Rozumiem, ze element grzewczy stanowi ten drut w bialej izolacji i osadzony w rurce? Czyli przebicie moglo dojsc wewnatrz, jesli dodatkowo odizoluje caly ten element? Tzn. cala grzalke? Bo wyglada na to ze ona dotyka tego metalowego pojemnika

Moderowany przez machefi:

Zdjęcia należy wklejać na Forum według podanej instrukcji : https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html , a nie jak kolega zrobił to poniżej . Na przyszłość proszę stosować się do mojej uwagi .

2
  • #4 18 Kwi 2014 19:02
    movzx
    Poziom 39  

1grog napisał:
    Bo wyglada na to ze ona dotyka tego metalowego pojemnika
    I ma dotykać. Jeśli grzałka ma przebicie to jest do wymiany i żadne "izolowanie" nie wchodzi w grę ze względów bezpieczeństwa.

0
  • #5 18 Kwi 2014 22:09
    1grog
    Poziom 2  

aha, no to dzieki
    a gdzie moge kupic takie cos? Jesli moge zapytac, bo na alegro nie ma a na angielskim ebayu to smiech na sali

0
  • #6 18 Kwi 2014 22:56
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

A przewód od grzałki z urwanym języczkiem gdzieś sobie leży ? Czy urwał się jak rozłączałeś instalację ?

0
  • #7 19 Kwi 2014 07:51
    Zbych034
    Poziom 37  

Na początek przymocuj urwaną końcówkę (ja łączę za pomocą kostki kabelek zasilający bezpośrednio do grzałki) i wtedy sprawdź czy działa prawidłowo.

0
  • #8 21 Maj 2018 23:47
    Pi9
    Poziom 9  

Pozwolę sobie odgrzać temat po latach. Używałem automat "no name" z Tesco do pieczenia chleba przez ok. 2 lata na starym mieszkaniu. Instalacja na dwóch przewodach z zerem zmostkowanym z bolcem uziemienia w gniazdku. Działał bez problemów. Po przeprowadzce na nowe z instalacją jak należy wyrzuca bezpiecznik różnicowy. I to w różnych momentach, czasami tuż po włączeniu a czasami po kilkunastu lub kilkudziesięciu minutach. Na początku od razu to odpuściłem, bo myślałem, że stary, zepsuty. Pożyczyłem inny, podobny od teściów - okazało się, że nigdy nie używany, jeszcze w folijkach. Odpakowałem, umyłem, włączyłem - zadziałał. Nasypałem co trzeba i uruchomiłem program... Wyrzucił bezpiecznik różnicowy po 2 godzinach z 3 godzinnego programu. Potem sprawdzałem jeszcze oba - tak samo, raz wcześniej, raz później, wyrzucają różnicówkę. I na pewno nie jest to związane z momentem włączenia grzałki - niejednokrotnie była już zdrowo rozgrzana wcześniej. Inne sprzęty, również te z grzałkami, działają bez zarzutu.
    Czy te typy od chleba tak mają, czy można im jakoś pomóc?

0
  • #9 16 Gru 2018 19:07
    uferlos
    Poziom 2  

Pi9,
    Temat z maja ale jak czytam niestety "na czasie". Mam dwa takie Quiggi 2000B
    Jeden nowy drugi prawie nie używany. Jeden jak i drugi wywala bezpiecznik na tablicy. Dom. Wszystko porządne. Mieszkam w Nord Westfalen. Jestem majsterkowiczem i po długich przemyśleniach,, właśnie mam zmiar rozkręcić ten Ding aby zobaczyć "dlaczego???"
    Serwis wziąłby więcej, niż koszt nowego...Dziwne, ale 1szy Quigg wywalał korek od nowosci. Niestety stal dluuugo w piwnicy i Gwarancja jest weg. Nie pojmuję bo oba działają super, do czasu ..... kiedy się porządnie grzałka rozgrzeje. Nie sądzę, iż to zwarcie na grzalce? Bo wówczas wyrzucało by korek natychmiast. Poza tym, niemoliwe, ażeby nowa grzałka miała przebicie. Nie jestem elektrykiem ale...z Multiprobierzem spróbuję znaleźć usterke. Szkoda mi oba wyrzucić. Są jak nowe.
    Ps. Co mnie przeraża, to dobranie się do "bebechów" bo jak widzę wszystko zmontowane nieprzyjaźnie klientowi;))
    Jeżeli to przeczytasz - napisz proszę, czy i jak rozwiązałem swój problem
    Pozdrawiam Świątecznie :)))

Dodano po 2 [godziny] 52 [minuty]:

@uferlos
    Właśnie skończyłem... Niestety bez opisu serwisowego tak jest. Zbędnym było rozkręcanie miski. A tylko czołowej płyty sterowniczej. Tam tkwi pies pogrzebany. Po zdjęciu wszystkich już na "węch" wyczułem, że coś się spichcilo mimo, że wizualnie wsio ok. W sumie nie wiem czy chce mi się bawić dalej bo nawet jak wykonuję przegrzaną czesc nie wiadomo gdzie znajdę nowa. Mniemam, że to błąd fabryczny Quigg'a bo to setki tych samych zdarzeń. Coś nie gra w płycie sterującej.
    Pzdr.

0