Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cookworks - automat do wyrobu chleba, wywala bezpiecznik roznicowy

1grog 18 Kwi 2014 11:58 1818 7
  • #1 18 Kwi 2014 11:58
    1grog
    Poziom 2  

Witam
    Moje urzadzenie na poczatku dobrze dziala, ciasto jest wyrabiane i ladnie rosnie ale problem zaczyna sie gdy dochodzi do wypieku. Gdy wlacza sie grzalka wyskakuje mi bezpiecznik roznicowy, moze ktos podpowiedziec jak temu zaradzic? Mieszkam w Anglii i nie znajde tu warsztatu naprawczego a szkoda mi sprzetu bo naprawde fajnie piecze, a wlasciwie piekl do niedawna, :( dziekuje za podpowiedzi i pozdrawiam z okazji swiat

0 7
  • Pomocny post
    #2 18 Kwi 2014 12:00
    Zbych034
    Poziom 36  

Grzałka ma przebicie. Jest do wymiany.

1
  • #3 18 Kwi 2014 13:23
    1grog
    Poziom 2  

ok, dzieki za odpowiedz

Dodano po 51 [minuty]:

A w jaki sposob mozna sprawdzic grzalke?
    Rozebralem urzadzenie i ona wyglada calkiem niezle, w ogole to maszynka nie byla duzo uzywana. Rozumiem, ze element grzewczy stanowi ten drut w bialej izolacji i osadzony w rurce? Czyli przebicie moglo dojsc wewnatrz, jesli dodatkowo odizoluje caly ten element? Tzn. cala grzalke? Bo wyglada na to ze ona dotyka tego metalowego pojemnika

Moderowany przez machefi:

Zdjęcia należy wklejać na Forum według podanej instrukcji : https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html , a nie jak kolega zrobił to poniżej . Na przyszłość proszę stosować się do mojej uwagi .

2
  • #4 18 Kwi 2014 19:02
    movzx
    Poziom 39  

1grog napisał:
    Bo wyglada na to ze ona dotyka tego metalowego pojemnika
    I ma dotykać. Jeśli grzałka ma przebicie to jest do wymiany i żadne "izolowanie" nie wchodzi w grę ze względów bezpieczeństwa.

0
  • #5 18 Kwi 2014 22:09
    1grog
    Poziom 2  

aha, no to dzieki
    a gdzie moge kupic takie cos? Jesli moge zapytac, bo na alegro nie ma a na angielskim ebayu to smiech na sali

0
  • #6 18 Kwi 2014 22:56
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

A przewód od grzałki z urwanym języczkiem gdzieś sobie leży ? Czy urwał się jak rozłączałeś instalację ?

0
  • #7 19 Kwi 2014 07:51
    Zbych034
    Poziom 36  

Na początek przymocuj urwaną końcówkę (ja łączę za pomocą kostki kabelek zasilający bezpośrednio do grzałki) i wtedy sprawdź czy działa prawidłowo.

0
  • #8 21 Maj 2018 23:47
    Pi9
    Poziom 9  

Pozwolę sobie odgrzać temat po latach. Używałem automat "no name" z Tesco do pieczenia chleba przez ok. 2 lata na starym mieszkaniu. Instalacja na dwóch przewodach z zerem zmostkowanym z bolcem uziemienia w gniazdku. Działał bez problemów. Po przeprowadzce na nowe z instalacją jak należy wyrzuca bezpiecznik różnicowy. I to w różnych momentach, czasami tuż po włączeniu a czasami po kilkunastu lub kilkudziesięciu minutach. Na początku od razu to odpuściłem, bo myślałem, że stary, zepsuty. Pożyczyłem inny, podobny od teściów - okazało się, że nigdy nie używany, jeszcze w folijkach. Odpakowałem, umyłem, włączyłem - zadziałał. Nasypałem co trzeba i uruchomiłem program... Wyrzucił bezpiecznik różnicowy po 2 godzinach z 3 godzinnego programu. Potem sprawdzałem jeszcze oba - tak samo, raz wcześniej, raz później, wyrzucają różnicówkę. I na pewno nie jest to związane z momentem włączenia grzałki - niejednokrotnie była już zdrowo rozgrzana wcześniej. Inne sprzęty, również te z grzałkami, działają bez zarzutu.
    Czy te typy od chleba tak mają, czy można im jakoś pomóc?

0