Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips W6618 - 5" smartphone z akumulatorem 5300mAh na 66 dni

pseven 18 Kwi 2014 12:58 5763 11
  • Philips W6618 - 5" smartphone z akumulatorem 5300mAh na 66 dniFirma Philips wprowadziła do sprzedaży nowy, należący do serii Xenium, model telefonu komórkowego typu smartphone oznaczony symbolem W6618.

Konstrukcja modelu W6618 oparta została o, posiadającą pojemnościową nakładkę dotykową, matrycę typu TN o przekątnej 5 cali i rozdzielczości 960 x 540 pikseli.

Sercem urządzenia jest układ SoC integrujący w sobie, taktowany częstotliwością 1,3 GHz, czterordzeniowy procesor główny ARM.

Aparat sprzedawany jest wraz z fabrycznie zainstalowanym systemem operacyjnym Android w wersji 4.2 (Jelly Bean). Urządzenie posiada 1GB pamięci RAM i 4GB pamięci Flash.

Model W6618 wyposażony został m.in. w: Wi-Fi 802.11n, Bluetooth 4.0, GPS, port microUSB 2.0, wyjście słuchawkowe, gniazdo karty microSD oraz dwie kamery.

Wymiary i waga aparatu wynoszą odpowiednio: 145,1 x 74,1 x 11,6 mm i 200 gramów. Urządzenie zasila akumulator o pojemności 5300 mAh, który według producenta umożliwia 33 godzin rozmów i/lub 1600 godzin pracy w trybie oczekiwania.

Cena modelu W6618 na rynku chińskim wynosi 1699 juanów (ok. 825 zł).

Źródło:
    http://www.mobilegeeks.de/philips-xenium-w6618-smartphone-mit-riesigem-5300-mah-akku/
    http://xfc.forumfree.it/?t=68088590
    http://chinese.vr-zone.com/108958/philips-w66...h-5300mah-battery-launched-in-china-04162014/

• #2 18 Kwi 2014 19:21
    rossa
    Poziom 17  

Ma 1 GB RAM. A zapowiadał się nawet fajnie.

• #3 18 Kwi 2014 19:27
    mkpl
    Poziom 37  

Po co więcej ramu ? 1 GB to spokojnie W7 odpala... dowodzi to tylko nieudolności wykorzystania możliwości sprzętu przez android i aplikacje na niego napisane...

Telefon fajny cena przystępna ciekawe tylko jak z tą baterią. Jeśli faktycznie wytrzymuje te 66 dni to może i się na niego skuszę

• #4 18 Kwi 2014 22:32
    prosiak_wej
    Poziom 26  

Takie fajne parametry i ekran TN... To jest żałosne!

• #5 19 Kwi 2014 08:00
    timo66
    Poziom 22  

To było niemal że pewne..... cokolwiek się pojawi narzekanie zawsze pozostanie.

Wszyscy by chcieli atomową baterie z super wypaśnym osprzętem i do tego by rozdawano za darmo :P
    Jak dla mnie bomba. Alternatywa dla zwykłego telefonu. Bateria która nie pada po tygodniu, można też rozmawiać, czy co tam kto lubi.
    Ale nie bo od razu musi być kino domowe, z biurem i dyskoteką, a najlepiej jak by samo się obsługiwało na samą myśl :D

Zabawka celuje w starszą grupę ludzi, bo tych też trzeba jakoś śledzić, kontrolować i wywiadywać się rzeczy nie z tego świata.

• #6 19 Kwi 2014 15:11
    maciek_90
    Poziom 12  

Faktycznie tragicznie słaby, tylko 4 rdzenie i 1GB RAM, no chyba się tapeta będzie zacinać... ludzie opanujcie się, jedyne czego można się przyczepić, to tego ekranu TN, reszta jest w zupełności wystarczająca dla ludzi, którzy nie mylą telefonu z konsolą do gier. Sam mam telefon z 4 rdzeniami po 1.2GHz i 1GB RAM i nie wiem co trzeba zrobić, żeby to się zacięło na czystym Androidzie, który zazwyczaj trafia na takie telefony. Do tego Philips dołożył dużo mocniejszą baterię niż we wszystkich super smartphonach, które są od niego 3x droższe, a niekoniecznie lepsze. Generalnie bardzo dobrze, że pojawiają się takie telefony jak ten, bo w końcu mamy jakiś wybór, a nie tylko Samsung, HTC, Sony i iPhone albo jakieś wynalazki, które faktycznie działają, jakby procesor obliczenia na palcach robił.

Moderowany przez Mirek Z.:

Pisownię postu poprawiłem. https://www.elektroda.pl/rtvforum/faq.php - p.3.1.13.

• #7 19 Kwi 2014 16:28
    pawlikrafal
    Poziom 2  

Telefon nie tylko dla starszych ludzi - ale wszystkich, którzy nie lubią na koniec dnia myśleć czy ich Sam... jutrzejszy dzień wytrzyma bez ładowania. Po za tym kolejny telefon (p780, insignia), który w 95% sprawdzi się u wszystkich którzy nie zapomnieli, że telefon to nie konsola ;)

• #8 20 Kwi 2014 08:03
    Albatroz
    Poziom 15  

Nie przypuszczałem, że będzie lepszy od Krüger&Matz Drive. Miłe zaskoczenie. Ciekawe czy bateria w tym Philipsie będzie żywotna po wielu ładowaniach.

• #9 20 Kwi 2014 08:47
    Frog_Qmak
    Poziom 25  

Pewnie tak... z drugiej strony mając taką baterię pewnie nie będziesz jej mega eksploatować, ładując dwa razy dziennie :D

• #10 21 Kwi 2014 15:15
    gbd.reg
    Poziom 20  

mkpl napisał:
    Po co więcej ramu ? 1 GB to spokojnie W7 odpala... dowodzi to tylko nieudolności wykorzystania możliwości sprzętu przez android i aplikacje na niego napisane...

Telefon fajny cena przystępna ciekawe tylko jak z tą baterią. Jeśli faktycznie wytrzymuje te 66 dni to może i się na niego skuszę

No tak, bo system android przy takiej ilości RAMu się nie uruchamia...

Uruchamia się spokojnie i działa bardzo płynnie przy 386MB RAMu, dowolna wersja od 2.3 do najnowszej, kwestia tylko przeportowania androida na taki sprzęt, bo producent niestety nie wydawał aktualizacji po 2.3. System nie był w żadnym stopniu okrojony, wszystko działało jeśli się nie instalowało tryliona aplikacji które non stop sobie coś w tle robiły. Co ciekawe najgorzej w kość mu dawał Facebook, który non stop siedział w tle. Gdy był zainstalowany widać było widoczne spowolnienie, gdy go usunąłem jak ręką odjął... Nie znalazłem żadnej gry, której by nie sprostał, miał tylko problem gdy uruchamiałem gry jedna po drugiej, bo stara jeszcze w RAMie siedziała, gdy nowa chciała się uruchomić i nie działało to zbyt wydajnie, ale po ręcznym zabiciu starej albo odczekaniu kilku minut wszystko było OK. No ale to jest niestety wada wielozadaniowości zrealizowanej w taki sposób... A nie samego Androida.

• #11 21 Kwi 2014 23:35
    Trzyzet
    Poziom 18  

No cóż, Android 2.3.7 działa płynnie i bez problemów na Nokii N900 (1 rdzeń cortex A8 podkręcony do 1GHz i 256MB RAMu wspomagane 768MB Heap, które wiemy jak działa). Kolega bdg.reg ma w 100% rację.

• #12 24 Kwi 2014 10:02
    bartek96
    Poziom 12  

Czym więcej programiści mają pamięci do dyspozycji tym bardziej są rozrzutni i niechlujni. Zaczynałem programowanie na Amidze w asemblerze, miałem do dyspozycji 1MB ramu i to wystarczało. Robiło się programy proste na miarę sprzętu, na którym miały chodzić. Dziś, kiedy ciągle zwiększa się ilość zasobów w sprzęcie, programiści nie przykładają takiej wagi do optymalizacji kodu pod ten sprzęt.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo