Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak skonfigurować urządzenia w sieci WIFI

operat 18 Apr 2014 15:22 897 4
    operat
    Level 9  
    Witam, jestem obecnie na etapie modyfikacji domowej sieci WIFI. Chciałbym osiągnąć stan w którym posiadany dysk sieciowy MyDitto byłby widoczny z dowolnego miejsca poza domem. Następnie aby wszystkie urządzenia wzajemnie się widziały w sieci i żeby można wykorzystać sieć do wzajemnego przesyłania zdjęć, muzyki, filmów.
    Nie mam bladego pojęcia jak skonfigurować do tego wszystkie posiadane urządzenia. W miarę szczegółowy zestaw posiadanych urządzeń oraz schemat pomieszczeń przesyłam w załączniku. Z góry dziękuję za pomoc.
    mickpr
    Level 39  
    operat wrote:
    Chciałbym osiągnąć stan w którym posiadany dysk sieciowy MyDitto byłby widoczny z dowolnego miejsca poza domem.
    W jaki sposób ma być widoczny (FTP, SMB przez TCP, WWW, inny)? Sprecyzuj.
    Lion23
    Level 11  
    Napisz również w jaki sposób łączysz się z internetem - widzę, że na rysunku jest sieć telefoniczna TP i stałe łącze internetowe - pisząc to masz na myśli Neostrade, czy są to może dwa różne połączenia ?
    operat
    Level 9  
    1) Odpowiedź dla mickpr: dysk sieciowy posiada dodatkowo własny indywidualny klucz USB i za pomocą wcześniej zdefiniowanego adresu email oraz hasła można uzyskać dostęp do dysku i jego zasobów.
    2) Odpowiedź dla Lion 23 : dostawcą internetu jest T-Mobile po sieci TPSA.[/b]
    operat
    Level 9  
    mickpr Dysk sieciowy posiada dodatkowo własny indywidualny klucz USB i za pomocą wcześniej zdefiniowanego adresu email oraz hasła można uzyskać dostęp do dysku i jego zasobów.

Dodano po 47 [sekundy]:

Lion23 Dostawcą internetu jest T-Mobile po sieci TPSA.