Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toyota Corolla 2,0 D4D 2002 błąd 78(7) zaworki SCV ? Dziwne zachowanie.

artusek 18 Kwi 2014 18:58 6003 4
  • #1 18 Kwi 2014 18:58
    artusek
    Poziom 9  

Witam serdecznie forumowiczów i proszę o pomoc.

Posiadam następujący problem. W aucie jak w temacie na ciepłym silniku najczęsciej po ruszaniu z biegu jałowego zapala się kontrolka silnika check i auto nie reaguje na pedał gazu a następnie gaśnie. Potem trzeba go kręcić kilka razy aż zapali. Po podłączeniu pod komputer pokazuje błąd 78(7) który rzekomo wskazuje na zworki SCV w pompie wtryskowej.

Moje obserwacje :

1. Usterka nigdy nie występuje gdy obroty nie spadają poniżej 1500 obr.
    2. Auto ładnie pracuje na biegu jałowym i włączam po kolei odbiorniki prądu - klimatyzację, ogrzewanie tylnej szyby, radio , światła w pewnym momencie wyskakuje na wskutek włączania odbiorników błąd i występuje w/w usterka jakby brakowało prądu ?

Załączam film -

Co zrobiono :

Dziś wymienione zostały na nowe : 2 zaworki SCV z filtrem paliwa - niestety to nic nie dało :cry: Wyczyściłem masę pod akumulatorem i masę sterownika silnika nadal to samo.

Proszę o pomoc.

0 4
  • #2 18 Kwi 2014 20:18
    jokerro
    Poziom 33  

Zaworki dałes nowe czy uzywki?

2
  • #3 18 Kwi 2014 21:01
    artusek
    Poziom 9  

Zaworki fabrycznie nowe Denso.

0
  • #4 23 Sie 2014 10:40
    k0zioleq
    Poziom 1  

Czesc,
    Jestem nowy na tym forum, nazywam sie Mateusz.
    Zarejestrowalem sie tutaj bo mam taki sam problem jak kolega, ktory zamiescil filmik. Ciekawi mnie czy i jak sobie poradziles z tym problemem, boje sie ze to cos powaznego, a do tego niebezpiecznego ( wczoraj moja rollka zgasla mi na srodku sporego skrzyzowania ).

pozdrawiam
    Mateusz

0
  • #5 23 Sie 2014 19:39
    profesjonalista55
    Poziom 15  

Wymienił zaworki na pozmianowe z powłoką Diamond Like Carbon - innej opcji nie ma

5