Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Migomat T.I.P Tronic mig 145 wywala prąd przy próbie spawania

18 Kwi 2014 20:35 4440 10
  • Poziom 7  
    Witam. Mam problem z migomatem podanym w tytule. Od pewnego czasu przy próbie spawania wybija mi prąd. Coś robi zwarcie. Podejrzewam płytkę. Wymieniłem na niej 3 triaki,bo wcześniej wywalała prąd od razu gdy podłączyło się spawarkę do sieci. Teraz można ją bez problemu włączyć,tylko gdy naciskam przycisk,żeby zacząć spawać,wtedy wybija prąd. Posiada ktoś z Was jakiś schemat płytki tej spawarki. Chciałbym się dowiedzieć,które elementy na płytce odpowiadają za posuw drutu,gdyż wydaję mi się,że tu leży przyczyna zwarcia. Z góry dziękuję za wszelaką pomoc.
  • Specjalista - spawarki
    Trafo główne ma zwarcie, lub przełącznik zakresów uszkodzony.
    Jeszcze nie widziałem spawarki, która z powodu posuwu biła bezpieczniki sieciowe, ale wszystko przede mną ;)
  • Poziom 7  
    Trafo było sprawdzane i jest dobre. Przełącznik sprawdzę.
  • Poziom 7  
    Dodaję zdjęcia płytki. Może ktoś ma podobna.
    Migomat T.I.P Tronic mig 145 wywala prąd przy próbie spawania Migomat T.I.P Tronic mig 145 wywala prąd przy próbie spawania Migomat T.I.P Tronic mig 145 wywala prąd przy próbie spawania Migomat T.I.P Tronic mig 145 wywala prąd przy próbie spawania
  • Poziom 10  
    witam ,
    mam podobny problem, od niedawana mam tip tronica 140,naprawiałem już posów drutu ale znowu jest źle i drut zasuwa na maksa, co gorsze czasami wyrzucał mi również bezpiecznik w sieci( przy załączeniu posuwu drutu) a później działa normalnie znowu,
    od czego zacząć sprawdzanie
  • Poziom 7  
    Właśnie u mnie cały czas wywala wywala bezpiecznik gdy chcę uruchomić posuw.
  • Specjalista - spawarki
    Wyrzucanie bezpieczników może też powodować uszkodzenie triaka załączającego transformator główny - w tym przypadku BTA26-600. Oczywiście w pierwszej kolejności należy sprawdzić sam transformator i przełącznik zakresów. Jeżeli jedno i drugie jest ok, dopiero czepić się płytki
  • Poziom 23  
    Znalazłem w śmieciach taką samą płytkę jak twoja. Każda noga w optotriaku MOC3061 jest osobno u Ciebie wygląda jakby niektóre były razem zlutowane
  • Poziom 17  
    A jakie masz bezpieczniki sieciowe?
  • Poziom 10  
    heh moja jeszcze nie dokońca śmiaga, ogólnie kupiłem i tak nową po tym jak ponad pół roku jeden mi naprawiał, a schemat to podstawa też mi się przydał bo mam
    dzięki