Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pasek LED - jak podłączyć na 2 przełączniki

18 Kwi 2014 21:28 2292 2
  • Poziom 10  
    Siemka, to mój pierwszy post więc proszę o przeniesienie jeśli zły dział.
    Otóż to jest mój mały schemat. Pasek LED - jak podłączyć na 2 przełączniki
    Chcę sobie zrobić pod klawiaturę podświetlenie z paska LED. Zrobiłem taki schemat i tak: pierwszy przełącznik ma za zadanie wybór napięcia 12V, 5V (czyli będzie to regulowało natężenia światła) i 0V czyli wyłączone.
    Drugi przełącznik będzie zamontowany na szynach półki od klawiatury, dlatego, że kiedy wysunę półkę obwód będzie zamknięty-świeci się, kiedy wsunę będzie otwarty- nie świeci się. I teraz pytanie: Bo do paska chyba mogę tylko jedną masę podłączyć. Na schemacie jest ta masa od 12V czy to będzie działać jeśli na przełączniku wybiorę 5V, a masa będzie od lini 12V? Jeżeli nie to jak to zrobić żeby mi to nie wybuchło. Masa od 5V jest zaizolowana bo nie wiem co z nią zrobić. Będzie to zasilane z zasilacza od komputera.
    P.S
    Przepraszam wszystkich elektroników za schemat, ale nie znam się na tym jak oznaczać przełączniki itp.
  • Poziom 27  
    Nic nie wybuchnie można tak połączyć(ta masa jest wspólna) tylko po pierwsze zobacz na jakie napięcie masz listwę diodową. Jeśli 12V ok, tyle że przy 5v będzie słabo świecić
  • Poziom 10  
    Hmm, a myślałem, że masa jest oddzielna dla lini 12 i 5 V. No to super!
    Po świętach spróbuje to zrobić i dam znać.
    Czy na 5V będzie aż tak bardzo słabo świecić? Chodzi mi właśnie o to żeby można było to regulować, szkoda, że nie można zrobić na 7 V :/ .
    No ale dzięki za odpowiedź, bo bałem się, że mogę zepsuć zasilacz, ale i tak zanim to podłącze u siebie przetestuje na zajęciach w szkole.
    Tak pasek LED jest na 12V