Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot 107 i Aygo - Kodowanie kluczyka z Aygo do Peugeota 107, da się?

marvin_x 18 Apr 2014 21:42 5682 2
    marvin_x
    Level 9  
    Mam Peugeota 107 z jednym kluczykiem i wpadłem na pomysł, że za pomocą PP2000 zakoduję sobie drugi kluczyk, pozyskany okazyjnie z Toyoty Aygo. Działał w Toyocie na 100%.

Niestety, podczas kodowania Diagbox (5.02) odczytuje bez problemu identyfikator klucza Toyoty, ale po odczytaniu, w momencie rejestracji kodu w aucie pojawia się błąd (nieudana rejestracja). Czyżby nie pasował toyotowy immobilizer Texas Crypto do 107-ki?

Próbowałem też zakodować pilot sterowania centralnym zamkiem. Tu również porażka. Cała procedura w przypadku pilota alarmu 107 działa (ta z zamykaniem drzwi i majstrowaniem zapłonem), natomiast pilot Toyoty jest ignorowany.

Obejrzałem nawet sterownik Freescale pod lupą - to ten sam chip.

Jakieś podpowiedzi?

Marvin
    maacciek
    Level 6  
    Czy udało się dopisanie kluczyka?

Moderated By CameR:

Pytaj autora na PW

Reg. 3.1.19. Nie wysyłaj wiadomości w tematach archiwalnych, jeśli jest to kolejne pytanie, w szczególności inne niż osoby pytającej. Z racji szacunku do pytającego załóż własny temat. Możesz dopisać tylko sposób rozwiązania problemu.

McMarycha
    Level 31  
    Problem leży w tym, że raz zakodowanego kluczyka już nie zakodujesz do innego samochodu niż ten z którego masz kluczyk. Tak przynajmniej to działa w peugeot/citroen.

Moderated By CameR:

Zamykam
    Reg. 3.1.19. Nie wysyłaj wiadomości w tematach archiwalnych, jeśli jest to kolejne pytanie, w szczególności inne niż osoby pytającej.