Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volvo 850 2L 20V 143KM '93r

11 Kwi 2005 11:27 2639 3
  • Poziom 18  
    Witam,
    problem polega na podłączeniu prędkościomierza.
    Otóż nabyłem volvo 850 '93r 2,5L automat 170KM i zmieniłem silnik na 2,0L 143KM 20V, manualna skrzynia.
    W pierwotnej wersji silnikowej licznik wskazujący szybkość i kilometry podłączony był linką a przy obecnej wersji silnika podobno podłącza sie go pod ABS (???) - czy ktoś wie jak to dokładnie powinno być podpięte???
    Druga sprawa tyczy sie odcięcia zapłonu - w poprzednim aucie miałem taki "bajer" że żeby odpalić auto trzeba było włączyć na chwile ogrzewanie tylnej szyby i wcisnąć pedał hamulca i dopiero można było odpalić autko - chciałbym zrobić coś takiego w tym aucie - czy ktoś wie jak, co do czego???
    Jeżeli posiada ktoś schemat instalacji elektrycznej do tego auta i mógłby sie nim ze mną podzielić to byłbym wdzięczny.
    Każda sugestia w powyższych sprawach mile widziana - z góry dzięki!
    pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    W autach tych nie ma linki prędkościomierza. sygnał prędkości pobierany jest z czujnika indukcynego umieszczonego na skrzyni biegów. Z zegara obrobiony sygnał trafia do ECU silnika i skrzyni. Dotyczy to zarówno zegarów VDO i Yazaki. Układ ABS w tym modelu jest układem niezależnym. Wspólnym jest natomiast (gdzie czujnik prędkości jest w tylnym moście) dla Volvo 740,940,960,S90.

• Poziom 16  
    Widzę że temat stary, ale warto odświeżyć conieco. Otóż co do linki to kolega ma rację bo linek w 850tkach nie ma, natomiast prędkościomierz jak najbardziej odczytuje prędkość z czujników ABS, a nie z elementu w skrzyni. Jedynie krótka seria 850tek z 2-litrowym motorem miała DODATKOWY czujnik w skrzyni, ale oprócz niego w dalszym ciągu był odczyt z czujników ABSu. Co do samego modułu ABS- może on być odłączony przez bezpiecznik (w razie awarii elektroniki), ale powinien fizycznie występować w instalacji, bo sygnał do licznika przechodzi przez niego i wypięcie go całkowite spowoduje brak sygnału w elektronice licznika. Teraz moje pytanie- czy posiada ktoś schemat tego modułu, lub ma możliwość sprawdzenia jakie tranzystory są zamontowane w stopniu końcowym sterowania elektrozaworami
  • Poziom 11  
    kwaku85, komputer ABS masz bezpośrednio na pompie czy nie?