Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Urmet-Vekta - wymiana Urmet analogowy na Vekta TK6 lub Vekta TK7

Wordi 18 Kwi 2014 22:37 2919 3
  • #1 18 Kwi 2014 22:37
    Wordi
    Poziom 5  

Witam,
    mam w bloku z lat 50' domofon (wow!). Jest to Urmet z jednym przyciskiem,analogowy, prosty. Odkręciłam i widzę, że w środku, tak jakby od klatki schodowej wchodzą do niego 4 przewody o różnych kolorach, jest też taka kostka, z której też wychodzą 4 przewody o różnych kolorach i idą chyba jakoś do słuchawki. Rozumiem, że jest to 4 żyłowy, tak?

Chcę wymienić na Vekta TK7, ale nie wiem czy on się nada? Czy nie lepiej Vekta TK6 kupić? Oba modele są dla mnie oki, bo mają funkcję ściszania, na której mi zależy (obecny domofon mnie męczy swym dźwiękiem, a co chwile jacyś ulotkarze dzwonią).
    Który z tych dwóch modeli łatwo zastąpi mój poprzedni? Czy wymienić w sklepie Vekta TK7 na TK6? Pasuje mi kolorem bardziej odcień beżu w TK7, mówiąc szczerze:)

0 3
  • Pomocny post
    #2 18 Kwi 2014 22:43
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

Wekta TK7 to unifon cyfrowy. Pracuje on na 2 żyłach (jak telefon stacjonarny). Twój stary unifon jest analogowy i zamiast niego będzie pasował ten TK6, który można stosować do systemów 4, 5 lub 6 żyłowych.
    Jak możesz, to zrób zdjęcie tego starego unifonu (w środku) i zamieść tutaj.

0
  • #3 18 Kwi 2014 22:47
    Wordi
    Poziom 5  

Dzięki za szybką odpowiedź, tak podejrzewałam, że to nie przejdzie.
    Pooglądałam zdjęcia i mój obecny to musi być Urmet 1131.

0
  • Pomocny post
    #4 18 Kwi 2014 22:50
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

Urmet 1131 to popularny unifon. Nie jest on aż taki stary, no chyba że była kiedyś taka wersja. Powinien mieć jedno wyprowadzenie oznaczone jako CA.
    Wygląda on tak, tzn. płytka z zaciskami:

Tabela zamienników unifonów:

1
  Szukaj w 5mln produktów