Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MAZDA 3 2003r. 1,6 16V - bez kluczyka świeci środkowy zegar, zwarcie

18 Kwi 2014 23:22 5871 1
  • Poziom 2  
    Witam. Mam problem z Mazdą 3 rok 2003 silnik 1,6 16v którą kupiłem 2 dni temu:
    - po wyłączeniu świateł, zgaszeniu silnika i wyciągnięciu kluczyków ze stacyjki świeci się środkowy zegar licznika i wszystkie wskazówki również na pozostałych zegarach. Następnie po otwarciu drzwi słychać dźwięk buzera taki jak przy nie wyłączonych światłach a podświetlenie licznika mruga tak jakby było gdzieś zwarcie (buzer też wydaje przerywany dźwięk).
    - po zamknięciu auta na zamek centralny licznik nadal świeci a buzer przestaje piszczeć. Zauważyłem również, że nie działają:
    - przednie światła postojowe
    - podświetlenie schowka( żarówka była spalona więc wymieniłem ale dalej nie świeci)
    - czasami wiesza się wskazówka prędkościomierza podobnie jak przycisk z przełączeniem nawiewu nie zawsze chce się włączyć obieg wewnętrzny. Zerknąłem pod maskę. :!: Akumulator wygląda jak wylana bateria. Podejrzewam, że gdzieś jest zwarcie tylko w którym miejscu to może być :?: PROSZĘ KOGOŚ O POMOC. POZDRAWIAM :| [/syntax]
  • Poziom 2  
    Problem rozwiązany. Sprawcą okazała się... :D spalona żarówka popielniczki :idea:

Gdyby ktoś miał podobne objawy to pamiętajcie sprawdźcie czy nie jest spalona, któraś z tych żarówek: sufitowa, w schowku, w zapalniczce lub w popielniczce. Wszystkie mogą narobić takiego ambarasu. A najciekawsze jest to ,że byłem u trzech elektryków i pod komputer podpinali nawet bo szukali błedów albo awarii czujnika a żaden nie wpadł na pomysł, że to głupia żarówka :D

Koszt naprawy- 1,50zł :D :D Naprawiłem sam. Temat uważam za zamknięty!